Při prohlídce zrekonstruovaného bytu na Přerovsku se nabízí otázka, co jsou vlastně účelné příčky a co jen pouhé designové dekorace. Každopádně výsledkem čarování s velmi oblíbeným materiálem s názvem grafosklo je velký, prostorný a vzdušný interiér.

Majitelé bytu se zhlédli v současném moderním stylu bydlení, a proto se rozhodli pro razantní úpravy, které se dotkly také původní dispozice. Okouzlily je totiž otevřené a vzájemně propojené prostory s netradičními dekorativními sloupy, kde může celá rodina trávit čas pohromadě, ale v případě potřeby jim důmyslně vytvořené zóny poskytují dostatek soukromí.

„Již při rekonstrukci bytu byli majitelé rozhodnuti, že nebudou velký prostor předělovat zděnými příčkami, bránícími světlu a slunečnímu svitu, ale využijí kvalit skleněného programu, který jim umožní sladit celý interiér jejich bytu do jednotné estetické, ale zároveň funkční, koncepce. Proto se obrátili na naši společnost se žádostí o radu. Sdělili nám svoji představu a naši odborníci z divize skleněných systémů s nimi probrali jednotlivé možnosti, které jsou v současnosti technologicky, ale i funkčně reálné. S výsledným řešením byly spokojeny obě strany,“ uvádí Petr Paksi, výkonný ředitel přerovské společnosti J.A.P., která celkové sladění interiéru realizovala.

Majitelé si přáli použít jako dominantní materiál sklo. Původně si však představovali sklo klasické čiré, popřípadě mléčné. Když ale objevili designové grafosklo, bylo rozhodnuto. Zvolili ho jako obklad kuchyňské linky, celoskleněnou příčku částečně oddělující kuchyň a jídelnu od obývací části, jako výplň zábradlí na schodišti vedoucího do pracovny v prvním patře a dále jako výplň balustrády.

Zvítězil motiv Shy ve své průsvitné či bíločerné, ale zároveň inverzní černobílé kombinaci, a to  hned z několika důvodů. Především díky netradičnímu vzoru připomínajícímu větvoví působí interiér neotřelým dojmem. „Černá a bílá, nebo spíše průsvitná, barva se hodí do moderně laděného interiéru. Světlejší varianta je zde zastoupena častěji, světlu zde nic nebrání v jeho šíření po celém prostoru a interiér tedy nepůsobí temně,“ vysvětluje designér Petr Shromáždil.

Paní majitelka vždycky toužila po prostorné kuchyni s jídelním stolem pro hodně lidí. Líbila se jí bílá linka ve vysokém lesku v kombinaci s hliníkovými úchyty a ostrůvkem s velkou pracovní plochou nahrazujícím funkci baru. Jako obklad stěny zvolila světlou variantu motivu Shy na bílém podkladu, která skvěle podtrhuje elegantní a moderní pojetí celé kuchyňské linky.

Interiér je tvořen způsobem open space, takže bylo třeba vyřešit také schodiště do prvního patra, které začíná v jídelní části. „Z důvodu bezpečnosti bylo potřeba schodiště opatřit zábradlím s výplní. Kombinace dřeva, nerezu a skla dodává interiéru velice luxusní vzhled,“ vysvětluje Petr Shromáždil. Díky jeho originálním nápadům vzniklo velmi atraktivní a přitom příjemné bydlení pro čtyřčlennou rodinu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner