Policie půjde s dobou a vyzkouší si v reálném provozu elektromobily. Kromě státní policie se k nim dostanou s městští strážníci v osmi městech, budou je mít bezplatně zapůjčená od několika dealerů BMW. Stejný projekt značka uskutečnila v několika světových metropolích.

Několik dnů se po facebooku šíří fotky elektromobilů BMW i3 s policejními polepy a populárním heslem “pomáhat a chránit”. Jsou to auta, která byla policii nabídnuta zdarma k půlročnímu testování. Předání proběhne v nejbližších dnech.

Hodí se hlavně do města

BMW i3 je v mnohém revoluční auto, má karbonovou nosnou strukturu a je od začátku stavěné jako čistý elektromobil. Vzhled je sice dost zvláštní, ale musíme uznat, že jízdní vlastnosti i dynamika jsou skvělé. BMW ho chce dodávat v různě upravených provedeních na zakázku, proto ho také půjčuje policejním sborům. Spoléhá na to, že se jim elektromobily zalíbí.

Akce má za cíl ukázat možnost reálného nasazení aut hlavně ve městech. “Logicky se nabízí možnost velkých pěších zón, náměstí, či kulturních a společenských akcí většího rozsahu,” uvádí Týdeník policie, který s informací přišel jako první.

Kooperace je navržena jako bezplatná zápůjčka na šest měsíců nebo do ujetí 6000 kilometrů, podle toho, co nastane dříve.

Tucet elektromobilů ve službách zákona

Připraveno je celkem 11 vozidel BMW i3 s výbavou Advanced edition s paketem ConnectedDrive Services a tedy také s přístupem na internet.

Policie ČR bude používat tři vozidla v Praze a osm jich bude jezdit ve službách městských policií v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Pardubicích, Písku, Zlíně a dva kusy poputují do Ostravy.

Připravené jsou verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a reálným dojezdem až 200 km pro variantu BEV a až 350 km pro variantu REX. Součástí zápůjčky bude i kabel pro nabíjení z rychlonabíjecích stanic, ale také karta Charge Now s bezplatným tarifem.

BMW
BMW i3 v barvách Policie ČR
BMW
BMW i3 s polepy městské policie

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner