I tak tradiční oděv, jakým jsou svatební šaty, podléhá módním trendům. Současná móda směřuje k uvolněnosti, která se promítla i do svatebních šatů. Společným jmenovatelem všech trendů je důraz na komfort, volnost pohybu a splývavé materiály. Komplikovaným princeznovským róbám dávno odzvonilo.

Svatební koktejlky

Již dávno neplatí, že svatební šaty musí být dlouhé až na zem. Aktuální trendy velí zkracovat! Na přehlídkových molech byly k vidění nejčastěji šaty těsně pod kolena či do půli lýtek, ideální délka ovšem závisí na typu postavy nositelky. Výhody zkrácených svatebních šatů jsou nasnadě: poskytují dostatečný komfort a dají se využít i při jiných příležitostech.

Kalhoty

Jedním z nejvýraznějších hitů letošní sezóny jsou svatební kalhoty. Variant je hned několik – kalhotové overaly, elegantní kostýmy nebo kalhoty se zajímavým topem. Na první pohled lehce výstřední trend může v kombinaci se správnými doplňky vypadat neotřele půvabně.

Široké sukně

Klasický prvek svatebních šatů, jakým je honosná sukně, letos dostává poněkud jiný rozměr. Skládá se z několika vrstev látky a je co nejjednodušší, aby dala vyniknout zdobnému hornímu dílu.

Čistá linie

V souladu s všeobecným trendem minimalismu čistota stylu vévodí i svatebním trendům. Jednoduché střihy bez zdobných prvků dají vyniknout přirozené kráse a poskytují prostor pro doplňky v podobě netradičního závoje či extravagantních střevíčků.

Volány

Volány a kanýry v rozličných variantách byly stěžejní dominantou na přehlídkových molech všech významných módních domů. K romanticky laděným šatům inspirovaným Španělskem je ovšem nutno volit střídmé líčení i účes.

Dlouhé rukávy

Tradiční dlouhé rukávy se vrací do módy. Mohou být upnuté i volné, zpravidla vždy však krajkové. Aby výsledný dojem nepůsobil příliš usedle, je vhodné zvolit model s hlubším výstřihem v přední či zadní části šatů.

Holá ramena

Trend odhalených ramenou se promítl i do svatební módy. Spadlé rukávy rafinovaně odhalí kůži, aniž by působily vulgárně. Jemný, přesto efektivní detail perfektně pasuje k romantickým krajkovým šatům s měkce splývající sukní.

Satén

Látkám pro letošní rok jednoznačně kraluje satén. Luxusní materiál, odkazující ke zlaté éře Hollywoodu, je znám pro svou náročnost zpracování. Nejlépe jeho vlastnosti vyniknou v jednoduše střižených modelech bez zbytečných ozdobných prvků.

Pastelové barvy

Svatební šaty nemusí být nutně jen v bílé barvě. Trend pastelových tónů každým rokem nabírá na síle a pomalu ale jistě vytlačuje klasickou bílou. Jemné odstíny žluté, modré i zelené dodají šatům na výjimečnosti. Nejžhavějším trendem jsou pak valéry růžové, od něžně pudrových odstínů přes starorůžovou až po lila tóny.

Mašle

Prvenství v detailech, které se v letošní svatební módě prosadily, patří mašlím a stuhám. Romantický prvek může být jak stěžejní dominantou šatů v podobě výrazné mašle v pase, tak jemným detailem na rukávech. Uvázaná stuha v kontrastní černé barvě je pak nevšedním, přesto vysoce elegantním doplňkem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner