Chcete být zdraví, krásní a spokojení? Pak by měl váš domov mít nejen styl, ale měli byste při jeho zařizování dbát na určité zásady týkající se správného proudění energií. A právě o tom (a nejen o tom) je dávné čínské učení feng-šuej.

Začněte hned u vchodu do domu. Ten by měl být dostatečně výrazný, aby přitahoval pozitivní energii čchi. Pokuste se ho nějak zvýraznit. Vedle dveří umístěte zvonky, větrné píšťaly a truhlíky s květinami. To všechno přiláká více energie čchi, která k vám proudí.

Kuchyň podle feng-šuej by měla být především dobře osvětlená. Hlavní dominantou má být plný jídelní stůl, který si kupte dostatečně velký, úměrný počtu sedících osob, které by se neměly při jídle tísnit. Stěny vymalujte jasnými barvami, které zvyšují chuť k jídlu, jako jsou oranžová, žlutá, cihlová nebo rezavá. Dbejte v ní na dodržování čistoty, nenechávejte na stole nebo ve dřezu neumyté nádobí. Co nejčastěji vynášejte také odpadkové koše, aby v nich nehnily zbytky potravin.

Pravidelně kontrolujte lednici i spíž a nedojedená jídla či sklenice s načatými kompoty či nedopitými džusy a limonádami nekompromisně zlikvidujte. A pokud jste tak trochu „na peníze“, můžete vyzkoušet ještě jednu radu čínských učenců: za varnou desku či sporák dejte obklad ve vysokém lesku nebo tam postavte zrcadlo. Opticky tak „rozmnožíte“ počet hořáků a tím i počet připravovaných jídel. Tímto trikem prý znásobíte i své bohatství.

Nábytek v obývacím pokoji by měl být rozestavený rovnoměrně, aby byla v prostoru zachována potřebná rovnováha. Lustry a lampy umístěte tak, aby nikdy nevznikal tmavý neosvětlený kout. Na stěny si pověste obrazy, z nichž vyzařují pohoda a harmonie. Nevhodné jsou bitevní scény, rozbouřené mořské vlny a další podobné výjevy. Ostré hrany nábytku i stěn změkčíte a zaoblíte květináči s pokojovými rostlinami.

Postel v ložnici umístěte tak, aby byla přístupná z obou stran, což by měly ocenit zvláště ty osoby, které žijí single. Prý to totiž pomůže osamělým lidem přilákat partnera. Mezilidským vztahům také prospívá oválné zrcadlo na zdi, nemělo vy však viset v nohách postele. Některé směry tvrdí, že by nemělo být v ložnici vůbec. Pokud na něm však trváte, třeba z praktických důvodů, na noc je vždy zakrývejte látkou či závěsem. Ložnice je místem klidu a odpočinku, proto dbejte na to, abyste zde měli vždy uklizeno. Vyvarujte se také jedovatých pokojových rostlin.

Podlaha by měla být dřevěná, na koberec raději zapomeňte, protože se v něm drží prach a roztoči. Po zemi nenechávejte povalovat oblečení, všechno hned pečlivě skládejte do skříní. Na nočním stolku nenechávejte otevřené knihy nebo lahvičky s léky. Do ložnice nepatří ani notebook ani televize.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner