Mirek Kalina, Marek Fichtner a Marek Raditsch jsou nejen respektovaní šéfkuchaři a zkušení profesionálové, ale také nekompromisní porotci z oblíbené televizní kulinářské show MasterChef. Pokud jste je sledovali na televizních obrazovkách, máte nyní možnost naučit se vařit pod jejich taktovkou ve vyhlášené pražské škole vaření Gourmet Academy.

Mirek Kalina, šéfkuchař proslulé pražské restaurace Kalina Cuisine & Vins, vede v Gourmet Academy hned tři kurzy: Jak na srnčí a hovězí s Mirkem Kalinou, Plody moře a Drůbeží podle Mirka Kaliny, ve kterých zájemce naučí, jak rychle připravit dobré jídlo pro celou rodinu či přátele a přidá řadu zasvěcených tipů. Těch má v zásobě nepočítaně, profesní zkušenosti totiž Kalina sbíral po celém světě, včetně legendární, třemi michelinskými hvězdičkami ověnčené Les Prés d‘Eugenie, jednoho ze zakladatelů nouvelle cuisine (francouzské nové kuchyně) Michela Guerarda.

Marek Fichtner vás v rámci svého kurzu Vaření s Markem naučí připravit lahodné čtyřchodové menu zaměřené na zvěřinu. Pod jeho přívětivým vedením zvládnete jelení terinu s brusinkami, pistáciemi, slaninou a Cumberland omáčkou; kančí líčka na jalovci a pyré z pečené dýně Hokaido; topinamburový krém, uzené kachní prso a lanýžový olej a závěrečný ořechový páj se slanou karamelovou omáčku.

A konečně poslední porotce, Marek Raditsch vede kurz s názvem Jaro na talíři. Co se naučíte připravovat? Ústřice s mango-koriandrovým relis, tresčí jazýčky s mladým zelím a créme fraiche omáčkou, pečeného sivena arktického s květákem, rozinkami a koprovým beurre blanc s kapary a rebarborovo-jahodový koláč s ricottou.

Gourmet Academy sídlí v concept store americké ikonické značky domácích spotřebičů KitchenAid, který společnost Potten & Pannen – Staněk v roce 2014 otevřela ve Vodičkově ulici. Ideální dopravní dostupnost autem (parkování je zajištěno) nebo veřejnou dopravou umožňuje spojit návštěvu kurzů vaření s kulturou, nákupy či jinými aktivitami v centru metropole. Dalším bonusem je omezený počet účastníků kurzů (max. 8), zaručující skutečně individuální přístup a skvělé výsledky.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner