Lexus představil dva vrcholy své nabídky, jimiž potěší jak milovníky luxusu, tak fandy sportovních aut. Poprvé v Česku ukázal vrcholovou limuzínu LS 500h a sportovní model LC, který s výkonem 477 koní dosahuje na parametry supersportů.

Limuzína pro nejnáročnější

Obrovská limuzína LS 500h není v nabídce Lexusu žádným nováčkem, vyrábí se už od roku 1990. Nová generace je už pátá a stejně jako její předchůdce konkuruje prémiovým autům jako Mercedes-Benz třídy S, BMW řady 7 nebo Audi A8.

Lexus LS 500h patří mezi nejsilnější a nejrychlejší hybridní auta, která si můžete pořídit, pod kapotou najdete 3,5litrový motor V6 doplněný o dvojici elektromotorů s celkovým výkonem 354 koní. Z nuly na stovku limuzína zrychlí za 5,4 sekundy, pohon je k dispozici na zadní nápravu, nebo všechna kola. Jízdu čistě na elektřinu zvládne hybrid až do rychlosti 140 km/h. Cenovku zatím neznáme, ale buďme si jisti, že nebude malá.

Sport v nejluxusnějším balení

Úplnou novinkou je pak luxusní sportovní kupé LC, které je k dispozici ve dvou variantách: s klasickým benzinovým osmiválcem nebo s hybridním pohonem. Osmiválec je označen jako LC 500 a má výkon 477 koní, hybrid se jmenuje LC 500h a pod jeho kapotou najdete 3,5 litru velký šestiválec s výkonem 299 koní, spojený s elektromotorem, který přidá dalších 179 koní.

S rychlostí jsou na tom obě verze podobně, hybrid zrychlí z nuly na stovku za 5 sekund a osmiválcový motor je ještě o 3 desetinky rychlejší, na stovku vystřelí LC 500 za 4,7 sekundy. Obě verze mají maximálku omezenou na 250 km/h.

Karoserie Lexusu LC vychází z aktuálního trendu značky, přitom je ale nová a originální, s množstvím extravagantních prvků, třeba svisle protažených předních světel. Obdivuhodná je rovněž kvalita materiálů na palubě, v interiéru najdete jen minimum povrchů, které by nebyly potažené drahou kůží nebo semišem, přístrojová deska má futuristický scifi design. Podle toho vypadá i cena, obě verze Lexusu LC začínají na 2 790 000 Kč, nejdražší Launch Edition vyjde na 3 250 000 Kč.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner