Dnes se otevírají brány Stavebních veletrhů Brno a veletrhu nábytku MOBITEX, které potrvají do 29. dubna 2017. Přinášejí poslední trendy v bydlení, nabídnou chytré tipy pro stavebníky, nebo bezplatnou poradnu. Navíc si zde užijete návštěvu inteligentní domácnosti i příjemnou  procházku rozkvetlou zahradou s vodními prvky, která se rozprostírá na více než 1500 metrech čtverečních.

Brněnské výstaviště je v současné době plné různých novinek a trendů v bydlení. Jsou zde k dispozici ale také odborníci, kteří zdarma poradí s technologickými postupy, ekologickým stavitelstvím, stavebními zákony nebo se získáváním dotací. Součástí doprovodného programu je vyhlášení vítězů soutěže Stavba Jihomoravského kraje 2016.

Uvidíte, jak inteligentní domácnost ohlídá teplo i nabije elektromobil

Zároveň se Stavebními veletrhy na brněnském výstavišti probíhá i veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX, na kterém nebude chybět ani velmi zajímavá expozice vzorové inteligentní domácnosti. Zde si můžete vyzkoušet, jaké to je ovládat pomocí telefonu nebo tabletu domácí spotřebiče, osvětlení, tepelné čerpadlo apod.

Součástí tohoto projektu je také prezentace elektromobilu integrovaného do energetiky domu coby kompenzátoru výkyvů spotřeby, který je nabíjený solárními panely spolu s hlavními bateriemi domu.

A jak se tak se zdá, vypínače světel nebo ovládací panely k vytápění dnes  běžně umístěné na stěnách budou už brzy minulostí. Vždyť při stavbě moderních domů se čím dál častěji používají právě chytré technologie, díky nimž je ovládání veškerého elektrického vybavení v domácnosti soustředěno v jediném přístroji, kterým může být třeba i váš mobil nebo tablet.

Možnosti při aplikaci těchto technologií jsou téměř nekonečné a záleží jen na vás, co všechno si přejete zautomatizovat. Nejběžnějším požadavkem je ovládání světel a topení, protože stačí jen pro každou místnost nastavit teplotu a zvolit vhodný režim pro jednotlivé části dne. Nezbytný komfort zajišťuje také automatické osvětlení, které dokáže zareagovat třeba na to, když slunce zajde za mrak. Systém samozřejmě také pozná, když opustíte dům, a například za vás zhasne zapomenuté světlo.

Ze stejného zařízení jako osvětlení nebo vytápění lze ovládat také audiovizuální techniku. Pustit televizi, DVD přehrávač nebo rádio a u všeho si nastavit hlasitost a počet reprobeden podle aktuální situace. Samostatnou kapitolou jsou elektrospotřebiče. Pračku můžete spustit na dálku z práce, lednička vám ohlásí, jakému jídlu už došla trvanlivost, podlahy vyčistí samočinný vysavač. Vaše domácnost bude na úklid myslet za vás. Pro každodenní komunikaci, ale i z bezpečnostních důvodů se vyplatí mít i síť videotelefonů s kamerami a tím pádem dění v domě kontrolovat z mobilu.

Pojem inteligentní domácnost zkrátka zahrnuje využívání moderních technologií, které vám doma zajistí maximální pohodlí.  A jak to všechno funguje v reálu si můžete vyzkoušet právě v těchto dnech v Brně. A ještě něco pro motoristy! Nejžhavější prezentovanou novinkou bude propojení elektromobilu se solárními panely na střeše, díky kterým se přebytečně vyrobená energie využije na nabití vozu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner