V rámci reSITE se rozsvítí srdce nad pražskou ulicí Milady Horákové v centru Letné. Objekt srdce zarůstajícího rostlinami a dráty symbolizuje anatomii města, která bude hlavním tématem festivalu, jehož posláním je vylepšovat prostředí měst. Tato mezinárodní architektonická událost 2017 proběhne 21. až 24. června 2017 v Praze.

Srdce se nad Prahou rozsvítí 10. května a pak během samotného festivalu reSITe 21. až 23. června 2017. Autorkou tohoto vizuálního díla, které se skládá ze 3D modelu, precizní ruční kresby a vrstvení typografie a grafických a výtvarných prvků, je Zuzana Lednická s týmem ze Studia Najbrt.

Letošní konference reSITE se orientuje na promítání infrastruktury do designu měst. Věnuje se všemu, co dělá město funkčním, například technické infrastruktury nebo voda. Uvidíte kvalitní městská prostranství, úchvatné budovy, mezilidské sítě a procesy participace, které spoluutvářejí podobu měst budoucnosti. Seznámíte se s nejkvalitnějšími a oceněnými projekty i s chytrými řešeními v jednotlivých městech.

Co doopravdy znamená smart city? Zaměříme se na propojení mezi viditelnou a neviditelnou infrastrukturou a to, jak pohání městský rozvoj, umožňuje udržitelný provoz města a zároveň přináší kulturní hodnoty a ekonomické příležitosti městům, která lze označit jako chytrá,“ řekl Martin Barry, zakladatel a ředitel neziskové organizace reSITE.

A které významné osobnosti vystoupí na konferenci ve dnech 22. až 23. června ve Foru Karlín? Nebudou mezi nimi chybět designérka pamětní fontány Diany, Princezny z Walesu, Kathryn Gustafson nebo držitelka prestižní Pritzkerovy ceny – obdoby Nobelovy ceny na poli architektury – japonská architektka Kazuyo Sejima (Kazujo Sedžima) ze studia SANAA, která je známá takřka neviditelnou architekturou, subtilními konstrukcemi z kovu a dokonalým prolínáním budov s vnějším okolím. Mezi její obdivované stavby patří mnoho veřejných kulturních a vzdělávacích institucí, jako je New Museum v New Yorku, vzdělávací centrum Rolex v Lausanne anebo železniční terminál v Naoshimě v Japonsku, a do historie se zapsala také jako první ženská kurátorka architektonického Biennale v Benátkách.

Dále přijede architekt a profesor Teddy Cruz, zakladatel Estudia Teddy Cruz + Forman a profesor na Kalifornské univerzitě v San Diegu, který přiveze spolu se svou kolegyní profesorkou Fonnou Forman prudce kontroverzní téma Trumpovy hraniční zdi mezi Mexikem a USA. Na případu měst San Diego a Tijuany poukáže na dopady na městský rozvoj, místní ekonomiku, architekturu a životy lidí.

Z Paříže přijede místostarosta Jean-Louis Missika, zodpovědný za městské plánování, architekturu, ekonomický rozvoj a atraktivitu města. Představí jeden z největších a nejambicióznějších urbanistických projektů světa Réinventer Paris, plně postavený na participaci, který během jediné výzvy našel nové využití a investory pro 23 lokalit pařížské metropole.

Světlům v ulicích Prahy se pak bude speciálně věnovat designérka osvětlení Leni Schwendinger, zakladatelka konceptu NightSeeing™, jež povede v Praze noční prohlídku určenou i pro veřejnost. Konat se budou také komentované prohlídky městských infrastruktur anebo bar crawls s architekty a kulturními osobnostmi po několika trasách a čtvrtích Prahy.

On-line registrace zahájeny

Registrace už byly zahájeny a stále ještě můžete využít poslední šance a objednat si vstupenky  on-line do 30. dubna na http://resite.cz/cs/registration/.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner