Takto hovoří lidé v malé švýcarské vesničce Monsteinu o svém pivovaru Monsteiner Bier, který stojí výš, než naše Sněžka – ve výšce 1625 metrů nad mořem. Nevím, jaké pivo nabízejí v nebi, ale tady poblíž známého zimního i letního střediska Davosu, nemá chybu. Přitom tento pivovárek je v provozu teprve devatenáct let a vznikl tak, že si 1.100 milovníků zlatavého moku zakoupilo akcie za 300 a 500 švýcarských franků. Ne proto, aby na nich vydělali (ostatně by to ani nebylo možné, podle stanov společnosti jsou jejich jediným ziskem dva litry piva ročně), ale aby přinesli do tohoto poněkud zapomenutého kraje pracovní příležitosti a atraktivním provozem pivovaru přilákali domácí i zahraniční turisty.

Pět piv v základu a plno speciálů
Roční produkce pivovaru je pouhých 200.000 litrů
, ale pivo dělat umějí. Přesvědčil jsem se o tom osobně. Kromě umu zdejších lidí má na tom zásluhu křišťálově čistá horská pramenitá voda, chmel, jehož část je dovážena i od nás, a v neposlední řadě domácí slad Gran Alpin určený pro inovování různých piv. Vyrábějí jich ve varně Kaspar&Schulz celou řadu, od normálních světlých typu Pils přes tmavá a různé speciály až po biologické pivo s poetickým názvem Monsteinský kozoroh. Výborné je i „kameninové“ pivo, tzv. Stein Bock. Světlý ležák zraje dva měsíce, než se bez filtrace stočí do sudů či lahví. Další pivo, Černý mlok, je spíše sytě oranžové až nahnědlé, neboť se vyrábí ze zlehka opraženého sladu. Na jaře můžete ochutnat Jarní pivo, do něhož je přidáván extrakt z jarních bylinek, v létě zase Letní s bylinkami typickými pro toto období. Před Silvestrem připravují novoroční pivo Royal, do něhož se přidává před dokončením třešňová esence. Tradičně ho uvaří jen tisíc litrů, tohle pivo je totiž určené pouze pro místní.

Pivo, čokoláda i whisky
Každý pátek po celý rok od šestnácti do devatenácti hodin je pivovar otevřený pro veřejnost. Za vstupné 20 euro zde můžete při prohlídce vypít, kolik chcete, v podstatě dokud dokážete stát na nohou u barového stolku. To je většinou do té doby, než přijde na řadu zwickel – mladé pivo. Monsteinská piva se ale nekonzumují pouze při ochutnávkách v pivovaru, ale dostanete je ve většině davoských restaurací. Zakoupit si je pak můžete nejen v místních obchodech, ale i v celém kantonu Graubünden v síti obchodů COOP, protože 25 procent produkce je v lahvích. Tím ale výčet monsteinských výrobků zdaleka nekončí. Z pivního základu zde vyrábějí čokoládové lanýže, sýry, chléb, sušené maso, ale také třešňovici, vaječný koňak a dokonce z něj, ať se do zdá sebevíc k neuvěření, pálí i whisky.

Jak se tam dostat?
Monstein leží jen pár kilometrů nad Davosem, který je častým cílem českých turistů. Do Davosu je to z Prahy autem necelých 700 kilometrů a cesta po dálnici přes Bregenz a Landquart trvá něco málo přes šest hodin. V létě pak můžete jet i přes Schoul.

Pivo u mraků
Monsteinský pivovar není jediný, který najdete v horách. Nejvýše položeným pivovarem na světě je Cerveceria Nacional Potosí Ltd. ležící v nadmořské výšce 4.070 m.n.m. Nachází se v bolivijském městě Potosí, jež je zároveň i nejvýše položeným městem na světě. V tibetské Lhase se v pivovaru Lhasa Brewery vaří pivo v nadmořské výšce 3.650 m.n.m. Světlý ležák evropského typu je vyráběn z pramenité himálajské vody, domácího či australského ječmene, kvasnic a českého chmele. Ročně se ho vyrobí kolem třiceti milionů litrů a prodává se v plechovkách a lahvích s označením „Pivo ze střechy světa“. Nejvýše položeným pivovarem v České republice je pivovar v hotelu Luční bouda, který je ve výšce 1.410 m.n.m.

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner