Česká značka IMRECZEOVA v nové kolekci pro jaro a léto 2017 oslavuje lehkost, jednoduchost a svobodu. Základem jsou minimalismus, čisté linie, volné střihy, přírodní materiály a výrazná indigová modř.

Módní návrhářka Zdeňka Imreczeová se pro svou jarní kolekci, nazvanou Post Motion, inspirovala lehkostí a jednoduchostí. Volné střihy šatů ze vzdušného hedvábí, jemné viskózy či křehkého popelínu respektují přirozený pohyb těla. Minimalistický oděv, který v ničem neomezuje, se nenuceně přizpůsobí tělu a umožňuje naprostou svobodu v pohybu.

„Představovala jsem si pohyb v tiché zpomalené sekvenci, kdy vnímáte každý nepatrný detail a kdy i prosté pokynutí ruky nebo závan větru ve vlasech má v sobě přirozenou poezii a ladnost. Stejného pocitu lehkosti a svobody v pohybu jsem chtěla docílit ve své nové kolekci. Volné střihy ve spojení se splývavými materiály svého nositele nijak nelimitují, vzdušná látka se při pohybu přirozeně vlní a obtéká tělo. Oversized modely z jemného úpletu se přizpůsobí postavě a nebrání jakémukoliv rozsahu pohybu,“ vysvětluje návrhářka.

Volné střihy bez vypasování nebo prsních záševků lze upravit pomocí pásků a stahovacích šňůrek. Pod hedvábnými topy a pohodlnými tričky a mikinami v oversized provedení jen náznakem vystupují kontury těla. Jednoduchost a čisté linie modelů dají vyniknout perfektnímu zpracování a propracovaným detailům.

V kolekci se uplatňují pouze přírodní materiály. Viskózový úplet, bavlněný popelín a v hlavní roli stoprocentní hedvábný krepdešín. Modely jsou monochromatické, kontrastní černou a bílou doplňuje výrazná indigově modrá.

Přírodní hedvábný krepdešín jsem jako hlavní materiál kolekce zvolila záměrně. Šaty z něj na těle téměř nevnímáte. Hedvábí doplňuje jemný viskózový úplet a bavlněný popelín s mírně lesklou úpravou. Nechala jsem maximálně vyznít přirozené vlastnosti látek, křehkost popelínu, pohodlí úpletu a sametovou lehkost hedvábí. Vznikla kolekce oblečení, která ženám umožní cítit se v oděvu volně a svobodně,“ doplňuje Zdeňka Imreczeová.

Módní značka IMRECZEOVA  se specializuje na dámské oblečení s dokonalým zpracováním, konceptuální jednoduchostí, neformální elegancí a avantgardním přesahem. Její zakladatelka a hlavní návrhářka Zdeňka Imreczeová byla za svou tvorbu několikrát nominována na cenu Czech Grand Design, v roce 2011 získala Hlavní cenu šéfredaktorů Desingbloku. Své kolekce pravidelně prezentuje na prestižním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner