Francouzský módní dům Louis Vuitton vzdává hold velikánům světové malby. V nové kolekci kabelek a doplňků nazvané Masters se objevila slavná díla od Leonarda da Vinciho, Vincenta van Gogha, Petera Paula Rubense či Tiziana.

Ke spolupráci na nové kolekci společnost Louis Vuitton přizvala amerického výtvarníka Jeffa Koonse. Spojením legendární módní značky a nejdražšího současného umělce vznikla řada ikonických kabelek a doplňků zdobených reprodukcemi děl mistrů výtvarného umění, včetně nejslavnějšího obrazu všech dob – da Vinciho Mony Lisy.

Italskou renesanci dále zastupuje Tiziano plátnem Mars, Venuše a Amor, nechybí ani barokní mistr Peter Paul Rubens a jeho dramatický výjev Lov na tygra, lva a leoparda, od francouzského malíře Jean-Honoré Fragonarda byl vybrán obraz Dívka se psem, od proslulého Vincenta van Gogha pak malba Pšeničné pole s cypřiši.

„Chtěli jsme vytvořit něco, co by se stalo uměleckým dílem. A já věřím, že tyto kabelky jím jsou,“ uvedl Jeff Koons.

Kolekce zahrnuje nejoblíbenější modely kabelek, jako jsou Speedy či Neverfull, ale i psaníčka, peněženky, elegantní batohy a šátky. Každý kus je ozdoben klasickými ornamenty a monogramem značky i amerického výtvarníka. Kabelky a batohy doplňuje přívěsek ve tvaru králíka, jenž odkazuje k jednomu z nejznámějších děl Jeffa Koonse. Uvnitř se pak nachází stručná biografie malíře, jehož dílo je ztvárněno.

Spoluprací s Jeffem Koonsem značka Louis Vuitton navazuje na řadu úspěšných projektů, do nichž angažovala renomované umělce z celého světa, s cílem podpořit současnou uměleckou tvorbu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner