Letní edice prodejní výstavy autorské tvorby Dyzajn market opět nabídne desítky českých i zahraničních designérů, umělců a výtvarníků. Chybět nebude ani pestrý doprovodný program včetně workshopů, divadla, hudby a nově i módních přehlídek.

Náměstí Václava Havla v Praze ožije módou a designem o víkendu 27. a 28. května, kde svou tvorbu představí přes 200 autorů z České republiky i zahraničí. Módu zastoupí například značky Black mountain, HANK, City Folklore, Košilela nebo návrhářka Helena Bedrnová. Českou značku přírodní kosmetiky Biorythme si návštěvníci budou moci vyzkoušet a ověřit si, zda skutečně funguje.

Organizátoři akce chtějí ukázat, že originální móda a autorská tvorba není nutně otázkou peněz. „Na akci jsou vždy zastoupeni tvůrci mnoha kategorií, a to i cenových, aby si svůj originál u nás našel každý. Různé druhy šperků můžete pořídit od 50, ale i třeba za 15 000 korun. Sukně se pohybují od 500 do 4 000 korun. Najíte se u nás do 150 korun a káva s koláčkem vás vyjde na 100 korun. Také proto, že u nás neplatíte vstupné, si vždy můžete dopřát něco navíc,” uvádí koordinátorka Dyzajn marketu, Olga Velíšková.

Prezentace výběrových značek se uskuteční v přilehlé provozní budově Národního divadla v sekci Topdyzajn. Těšit se lze na ručně vyráběnou obuv od Davida Šušky, značku dřevěných doplňků a hodinek Wooden.land či ikonické batohy Volta a jiné kožené tašky a kabelky od Playbag. Magaela představí jedinečné čelenky a věnce z přírodnin a rostlin všeho druhu ideální pro letní sezónu, Lubor Baum pak originální minimalistické šperky z kombinace stříbra a atypických materiálů. Poprvé se akce zúčastní i značka originálního oblečení Youngprimitive.

Po celou dobu konání akce je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Již tradičně proběhnou autorská čtení a několik hudebních koncertů. Pro děti jsou přichystány workshopy, divadelní pohádka, hraná oba dny v dopoledních hodinách na pódiu, a mnoho hraček. Nově jsou do programu zařazeny i módní přehlídky.

“V sobotu se můžete těšit na přehlídky 11 návrhářů, kteří na krásných ženách normálních postav představí to nejlepší ze své tvorby. Zákaznice se tak může ztotožnit s nositelkou šatů mnohem více, než na typické módní přehlídce, kde mají modelky sotva reálné ženské tvary,” vysvětluje záměr koordinátorka Mariana Kučerová. V neděli se poté představí projekt ArtBees se svým netradičním konceptem formou taneční performance v choreografii Adély Stodolové. Představeno bude nejen oblečení, ale i design a bytové doplňky.

Samozřejmostí je i pestrá nabídka občerstvení. K dispozici bude autentická asijská kuchyně, vyhlášené burgery od Frank’s i koláče od rodinného pekařství Upekla. Milovníci kvalitní kávy si přijdou na své u stánku ILoveEspresso.

Dyzajn market nezapomíná ani na čtyřnohé miláčky, kteří jsou na akci vždy vítáni. Čekat na ně budou dobroty od Sušienkovo anebo charitativní psí motýlky od Funky Dog, jejichž koupě jde na podporu psím útulkům.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner