Českými a moravskými městy začaly kvůli rostoucí popularitě kvalitního jídla a kulinářského umění projíždět moderně vybavené kuchyně na kolečkách, ve kterých své umění často předvádí i špičkoví kuchaři z renomovaných restaurací. Takzvané foodtrucky budou k vidění také na Garden Food Festivalu, jenž proběhne v polovině května v Olomouci.

„Pod foodtrucky si v českých zemích lidé představí karavan s hotdogy, klobásami, langoši, maximálně hamburgry. Chceme ale ukázat, že to mohou být „restaurace na kolech“ prezentující zajímavé kulinářské koncepty, což jistě prokážou například foodtrucky vyhlášené restaurace Grand Cru nebo prodejce vietnamských baget Banh-mi-ba,“ řekl pro Fórum24 Petr Bielesz z pořadatelského týmu Garden Food Festivalu. Na ten do Olomouce přijedou i foodtrucky z Polska a představí to nejlepší z polské kuchyně.

Restaurace na čtyřech kolech se těší stále větší popularitě, jelikož provozovatelé gastronomických zařízení díky nim můžou svoji nabídku představit v různých koutech Česka nebo zahraničí. Foodtrucky často míří na kulturní akce, farmářské trhy, hudební festivaly a soukromé akce. Foodtruck je vlastně pojízdné bistro, jež může být vybavené jako špičková kuchyně.

Kvůli rostoucí oblibě foodtrucků byla v Praze v březnu uspořádána přehlídka Food Truck Show, které se letos zúčastnilo více než 40 zahraničních a českých pojízdných občerstvení. Návštěvníci mohli přijít ochutnat jídla například z Itálie, Maďarska, Polska, Belgie, Francie, Rakouska, Slovenska a také České republiky.

Historie „občerstvení na čtyřech kolech“ se datuje v Americe již od roku 1872, tehdy to bylo jídlo podávané z vozu taženého koňmi. Festivaly pojízdných občerstvení jsou v USA velkým hitem, obvykle jde o série v různých městech po celých Spojených státech. Největší z nich, Roaming Hunger, objíždí 50 trucků a předloni ho navštívilo zhruba 30.000 lidí.

Garden Food Festival se ve Smetanových sadech v Olomouci koná 13. a 14. května. Nabídne více než šest desítek restaurací, vinařství, minipivovarů i tradičních pivních značek nebo prodejců prémiových destilátů. Na festivalu se představí také 30 regionálních výrobců potravin a farmářů.

Do Olomouce se na dvoudenní festival sjedou nejlepší kuchaři z Olomouckého kraje i z celé republiky, aby představili moderní trendy vaření. Hlavní hvězdou bude i letos Zdeněk Pohlreich, v akci lidé uvidí také další výrazné osobnosti české gastronomické scény, jako je michelinský šéfkuchař Radek Kašpárek, Jan Punčochář z pražského Grand Cru, specialistka na asijskou kuchyni Kamila Rundusová či respektovaná cukrářka Iveta Fabešová.

Na své si přijdou fanoušci klasické kuchyně, například grilovaného masa, netradičních delikates typu hmyzu a šneků, zahraničních specialit z Brazílie, Srí Lanky nebo Polska i regionálních značek.

V Olomouci je Garden Food Festival uspořádán už potřetí. Loni akce ve Smetanových sadech přilákala víc než 12.000 lidí, první ročník v roce 2015 navštívilo téměř 10.000 návštěvníků.

V Olomouci se přehlídka konala na Moravě jako první, projekt se po loňské úspěšné premiéře zopakuje na začátku září také ve Zlíně. Vůbec poprvé se letos na Garden Food Festival mohou těšit obyvatelé Ostravy. V areálu Dolních Vítkovic se uskuteční 10. a 11. června.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner