Na jihokorejském ostrově Čedžu si nechal postavit velmi originální dům oční chirurg se svou rodinou. Toužil po extrémisticky pojatém objektu, který by sloužil nejen k bydlení, ale jako penzion pro turisty. Zda je tento objekt díky své „neobvyklosti“ také jakýmsi excentrickým protipólem pečlivosti a ukázněnosti, kterou bezesporu vyžaduje jeho lékařské povolání, se můžeme jen domnívat.

Nedaleko hlavního města se nachází stavba, které vévodí zlatá korouhev nebo, chcete-li, hlava husy. Tak ji alespoň nazývají místní obyvatelé. Dům patří úspěšnému očnímu chirurgovi, který jeho návrh a realizaci svěřil „do rukou“ extrémistického korejského architekta Moon Hoona.  Ten je proslulý svou láskou nejen k akční architektuře, ale i ke sportovním autům a rychlé jízdě. Absolutní jedničkou je pro něj značka Ferrari, proto v jeho projektech často dominuje červená barva, která je pro tuto značku typická.

Moon Hoon si potrpí na dynamičnost, plastičnost, dramatičnost a vzletnost. To všechno tudíž najdete také v domě se zlatou hlavou husy na ostrově Čedžu. Vyváženého, ale zároveň znepokojujícího kontrastu dosahuje především kombinací luxusního zlatého povrchu a hrubostí přírodního kamene na fasádě. V interiéru nechybí vášnivá červená, která podtrhuje jednoduchost minimalistického pojetí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner