Jednou z nejvýznamnějších událostí roku, co se do koncentrace hvězd a rób světových módních návrhářů týče, je každoročně pořádaný charitativní ples s názvem Met Gala. Tradičně se koná první květnové pondělí v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, s cílem získat finanční prostředky pro jeho Kostýmní institut. Letošní galavečer byl poctou návrhářce Rei Kawakubo, hlavním tématem tak byla avantgarda.

Pro své avantgardní a nekonvenční návrhy je japonská umělkyně a zakladatelka značky Comme des Garçons uznávanou osobností módního světa, právě její tvorbě je věnována aktuální výstava s názvem Art of the In-Between v newyorském muzeu. Kawakubo je přitom teprve druhou žijící návrhářkou, které se této pocty dostalo – prvním byl v roce 1983 Yves Saint Laurent.

Z hlediska zadání se úkolu prezentovat módu na hranici umění nejlépe chopily populární zpěvačka Rihanna a manželka zpěváka Pharrella Williamse Helen Lasichanh ve výstředních modelech z dílny samotné Kawakubo. Pozadu nezůstala ani zpěvačka Kate Perry v rudé róbě módního domu Maison Margiela od Johna Galliana.

Nechyběly šaty od věhlasných módních domů. Návrhářka Donatella Versace, jež se události rovněž účastnila, oblékla například herečky Blake Lively a Halle Berry, nebo tenistku Serenu Williams. Ikonický Chanel zvolila oscarová herečka Brie Larson nebo modelky Lily-Rose Depp a Cara Delevingne.

Oproti modelům zvučných jmen módního světa byly k vidění i šaty oděvních značek H&M nebo Topshop. Pro tuto jedinečnou příležitost speciálně vytvořené róby z jejich dílen oblékly modelky Candice Swanpoel, Stella Maxwell a Ashley Graham nebo rapperka Nicki Minaj.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner