Snoubení jídla a vína získává v dnešní době na velké popularitě. Správnou kombinací vybraného pokrmu a k němu vhodně zvoleného vína je totiž možné posunout gastronomický zážitek o stupeň výš. Do popředí zájmu se rovněž dostávají sekty, dříve spojované spíše jen s přípitkem. To však už neplatí. Šampaňské a jahody je známá kombinace, ale málokdo přemýšlí nad spojením sektů s ostatními delikatesami. Připravili jsme pro vás spolu s dvojnásobným sommelierem roku Davidem Králem výběr kombinací, které stojí za to ochutnat.

Chřest
Sezona této české lahůdkové zeleniny je právě v plném proudu. Ať už si chřest dopřejete s holandskou omáčkou, nebo v rizotu, zkombinujte jeho chuť s nějakým velmi suchým sektem, nejlépe v kondici extra brut, ve kterém je pouze do 6 gramů zbytkového cukru na litr. Tipem může být tuzemský sekt Chateau Radyně, který se pyšní mnoha oceněními, například zlatými medailemi ze soutěží KRÁL VÍN České republiky 2016, Prague Wine Trophy 2016 1. kolo, VinAgora Hungary 2016, či Vinařské Litoměřice 2016, kde se sekt stal i celkovým vítězem kategorie. A za zmínku stojí i stříbrná medaile ze soutěže San Francisco IWC 2016.

Sýry s modrou či zelenou plísní
Šumivá vína jsou sice doporučována hlavně jako aperitiv, rozhodně se však nebojte snoubení se sýrovými delikatesami na závěr bohaté večeře. Sýry s modrou či zelenou plísní krásně rozeznějí tóny polosuchých sektů, tedy v kondici demi sec, ve kterém je 32–50 gramů zbytkového cukru na litr. Nebo vyzkoušejte bohatou chuť s dlouhým kořenitým závěrem Tramínu červeného 2015 výběr z hroznů z Vinařství Pavlov. Ten má velmi dobře vyvážený poměrem kyselin a zbytkový cukru. Vychutnáte si expresivní aroma s tóny zralého tropického ovoce a květin, především růže.

Tuňák
Šumivá vína krásně zvýrazní jemnost této ryby a společně vytvoří lehký pokrm, kterému však nebude chybět nádech opulence. Získat maso z tuňáka navíc není v dnešní době nijak složité, stačí jen přidat pár ingrediencí a máte ideální hlavní jídlo pro výjimečné chvíle. Připijte třeba Bohemia Sekt Prestige rose brut, sektem kvašeným metodou v lahvi, jeho cuvée se skládá z rosé vín odrůd Rulandské modré, Frankovka a Zweigeltrebe.

 Kaviár
„Tradiční a oblíbenou kombinaci s kaviárem docílíte se sušším, tělnatějším a výraznějším sektem,“ doporučuje sommelier David Král. Vhodná jsou šumivá vína vyráběná tradiční metodou, při které druhotné kvašení probíhá přímo v lahvi. Nezapomínejte, že kaviár má mít při podávání pokojovou teplotu, zatímco sekt vychlaďte na přibližně 5 stupňů Celsia. Kaviár výborně doplní pravé šampaňské, Champagne Alfred Gratien brut.

Ústřice
Předkrm, který dodá vaší večeři tu správnou dávku luxusu a zároveň pozitivní energii. Navíc má afrodiziakální účinky, takže pokud si chcete užít příjemný partnerský večer, je to ideální volba. Není potřeba vymýšlet žádné složité recepty, stačí čerstvé ústřice zakápnout citronovým dresinkem. A samozřejmě zapít sklenkou suchého sektu, který podpoří jemnou chuť ústřic. Ideální kombinaci ústřice tvoří s ročníkovým sektem Chateau Bzenec Brut vyráběným klasickou metodou kvašením v lahvích s dobou ležení 24 měsíců. Cuvée tohoto sektu je čistý Ryzlink rýnský. Má čirý jiskrný vzhled, jemné dlouhotrvající perlení a světle zelenkavou barvu se zlatavým odstínem. Jemná vůně má v závěru ovocný podtext sladké broskve.

Kvalitní čokoláda či čokoládový dezert
Mnoho lidí dnes preferuje hlavně sušší sekty a vína, k dezertům se ale skvěle hodí ta nejsladší. Sladkost se totiž v chuťovém pocitu nesčítá, ale naopak harmonicky zkombinuje. Samotný sekt tedy může působit velmi sladce, ale v kombinaci s další sladkou chutí je najednou příjemným svěžím doplňkem. Nebojte se proto sáhnout po šumivém víně v kondici doux, s čokoládou budou dobře fungovat i méně tradiční červené sekty, například Chateau Belveder vyráběný tradiční metodou kvašením v lahvi z cuvée odrůd Frankovky a Svatovavřineckého. Tajným tipem sommeliera je vyzkoušet i zcela kontrastní kombinaci, tedy ke sladké čokoládě suchý sekt v kondici brut či extra brut.


 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner