Medvědí česnek, chřest, kopřivy, pampelišky, mladá zelenina a další jarní suroviny dominují novému menu zážitkové restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. Šestichodové menu bude v nabídce až do konce června, navíc nově i ve vegetariánské variantě, která je u hostů čím dál žádanější.

Kuchaři menu Vyhlídky obměňují každé dva měsíce. Letos se vždy snoubí s víny jednoho vybraného vinařství. Tentokrát byla zvolena vína Reisten. Žhavou novinkou nového menu je, že si ho mohou nově vychutnat i vegetariáni. „Hostů, kteří nejí maso, ale rádi by si naši zážitkovou gastronomii dopřáli, je stále více. Rozhodli jsme se pro ně proto připravit i kompletní vegetariánskou verzi. Přizpůsobeny jsou dva ze šesti chodů,“ popisuje šéfkuchař restaurace Vyhlídka Pavel Václavík.

Jedlé květy na talíři
V menu nechybí sezónní suroviny ani produkty regionálních farmářů, s nimiž hotel pravidelně spolupracuje. „Nově se mohou hosté seznámit i s ekozemědělci Fryzelkovými z Vlachovic. Ti k nám budou dodávat bylinky a jedlé květy. Pro menu nám dodali medvědí česnek na polévku a sušená jablka pro chutney, které je součástí předkrmu,“ popisuje Pavel Václavík. Hlavní surovinou předkrmu je kravský zrající sýr Sainte Maure s popelem ze smrkového jehličí, který vyrobila Biofarma Horut z Rožnova pod Radhoštěm přímo na míru Lanterny. Kuchaři jej doplnili o koblížek s kopřivami.

Pohanka slaví velký návrat
Regionální produkty zastupuje také pohanka ze Šmajstrlova mlýna, servírovaná v podobě nočku k jednomu z hlavních chodů – telecímu válečku v sous vide úpravě s chřestem. „V druhém hlavním chodu zase vůbec poprvé využíváme kohoutí maso. Roládka na červeném víně je doplněná mrkvovým a celerovým pyré a chipsem z petrželky. Je to moje oblíbené jídlo z dětství,“ popisuje Pavel Václavík.

Jako dezert pak kuchaři zvolili čokoládovou kouli s kousky ovoce, pomerančovým piškotem a malinovým sorbetem, přelitou jablečnou omáčkou s vanilkou. Koule se po přelití omáčkou efektně otevírá přímo před zraky hostů.

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner