Že se kytky nedají jíst? Ale ano – a na talíři navíc vypadají náramně! Jaké jsou jedlé kytky a býlí, kde je hledat, i jak je zpracovávat vás naučí kulinární koučka Jana Vlková, která to předvedla účastníkům workshopu o víkendu 12. až 14. května 2017 v hotelu a restauraci Nebespán v Kašperských Horách na Šumavě.

Jana Vlková píše úspěšný blog Kytky k jídlu, je autorkou knížky Květinová kuchařka a jednou z jejích největších vášní je dobré jídlo. Ví toho spoustu o květinách a divokých bylinách, a ví také, jak je můžete použít ve své vlastní kuchyni. Pokud vás tato oblast zajímá, naučí vás sbírat rostliny, o které byste ani „nezakopli“. Budete překvapeni, co všechno se dá s úspěchem sníst…

Víkendový kurz se konal v příjemném prostřední útulné a stylové restaurace Nebespán přímo na náměstí v Kašperských Horách, kde speciality francouzské i šumavské kuchyně připravuje šéfkuchař François Thuille, pocházející z francouzského Cognacu.

Nebespán je ale také vůbec prvním boutique hotelem na Šumavě. Přímo nad restaurací se můžete ubytovat v komfortních apartmá nebo v luxusních romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce. Snídani s luxusní kávou od místních baristů si vychutnáte přímo v kavárně nebo na venkovní terase. O gastrozážitky se tady postará i farmářský obchod a bistro Nebeskrám, kde můžete nakoupit zajímavé dárky nejen ze Šumavy.

Pokud jste tuto akci nestihli, načerpat inspiraci na používaní jedlých květů v kuchyni můžete na blogu Jany Vlkové s názvem Kytky k jídlu, případně se můžete zúčastnit některého jiného workshopu, jenž Jana pravidelně pořádá. Nejbližší kurz se koná již zítra v Praze.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner