Další díl pořadu Jak se staví sen bude velmi zajímavý díky kreativním nápadům designérek, a navíc také napínavý, protože téměř kompletní přeměnu staré chatky musí stihnout designérky Martina Pištěláková a Zuzana Schubertová za pět dní! V naší fotogalerii můžete vidět už teď, zda se jim to podařilo.

Na prostředí, v němž žijeme, většina z nás klade vysoké nároky. Chceme bydlet pohodlně, moderně, mít kolem sebe spokojenou rodinu a na zahradě mít pěkné posezení a třeba i bazén. Ne všechno se však dá pořídit najednou, zvlášť když se člověku občas nedostává finančních prostředků. To je také případ paní Venduly v pořadu Jak se staví sen. Vlivem nepříznivých rodinných okolností je nucena žít ve staré chatě po svých rodičích. A protože tam bydlí se svým přítelem a vnučkou, touží jim vytvořit příjemné prostředí. O to, aby se její sen splnil co nejdříve se zasloužila především její malá vnučka, která dokonce sama natočila natočila castingové video. To zaujalo tým televize Prima a teď už se může spolu se svou babičkou Vendulou dívat v nové, útulné kuchyni každý den na pohádky.

„Na začátku jsme si musely společně sednout a říct si, v jakém stylu chceme chatku zařídit. Úskalím bylo to, že rodina, nebo spíše paní Vendulka, nesnáší chalupářský styl, takže jsme celou dobu měly toto na paměti. Ale faktem také je, že se chatka nachází v lese, tudíž zase nemůžeme z pohledu designu vytvořit minimalismus a úplně moderní interiér. Tak jsme hledaly kompromis. Kuchyň jsme zařídily moderně s moderními spotřebiči, ale doplnili o jemný obklad v patchwork stylu a dvířka skříněk nechaly vyrobit s jemným frézováním, aby kuchyň nepůsobila příliš moderně. Zvolili jsme světlé lamino, ne dřevo, aby naopak nepůsobila moc rustikálně. Zařizovací předměty jsme kombinovaly podobným způsobem. Moderní sedací souprava versus kávový stolek z kmene stromu. Moderní laminátová podlaha, ale na ní kravská kožešina. Moderní TV stěna, ale horní deska z masivního dubu. Stěny jsme obložili lícovými páskami ve světlé barvě, na nichž se krásně vyjímá moderní pojetí nové TV technologie s ambientním LED podsvícením.  Zkrátka drželi jsme se celou dobu na hranici mezi modernou a rustikálním stylem, což, doufáme, vytvořilo vyvážený dojem,“ říká designérka Zuzana Schubertová.

„Ani jedna z nás netušila, zda takovouto proměnu zvládneme za pět dnů. To pak byla největší radost, že se vše podařilo v termínu. Byla to největší proměna v historii Jak se staví sen, kdy jsme vlastně během této krátké doby postavily a zařídily téměř novou chatku. To, že jsme pár detailů už nestihly ,načančat‘, nás trochu mrzelo, ale vzhledem k tomu výkonu, který všichni na stavbě předvedli, jsme si řekly, že jsme vlastně překonaly své maximum,“ dodává designérka Martina Pištěláková.

Přesto se z původně nepohodlné víkendové chatky podařilo „vyčarovat“ útulný byt o dispozici 3+1. Paní Vendule se tak splnil sen o komfortní kuchyni a její vnučce o vlastním dětském pokojíčku.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner