Jak bude chutnat šálek horké tekutiny, který vás povzbudí, záleží na odrůdě, době sklizně i způsobu pražení. Rozhodně tedy neplatí, že káva je a má být hořká. Dáte-li přednost té výběrové, užijete si podobně jako když budete pít kvalitní víno.

Oříšky, jasmín nebo earl grey – i tyto chutě můžete najít ve výběrové kávě. Každá má jiné přednosti podle toho, kde vyrostla, o jakou odrůdu arabicy jde, ale třeba i o to, jaké počasí ten rok bylo. V tom je právě velmi podobná vínu. A i díky tomu si zákazníci, kteří nehledají jen hořkost a kofein, mohou ve výběrové kávě najít své favority, ať už mají rádi kakaové tóny, oříšky nebo třeba fíky. „Brazilské kávy se vyznačují spíše čokoládovou chutí, kyselejší a šťavnatější tóny najdete zase v kávách afrických, “ vysvětluje Terezka Balá, baristka pražírny doubleshot.

Oříškové chutě najdete třeba v kávě z El Salvadoru od farmáře Abela Recinos. V téhle nenáročné kávě si užijete tóny lískových oříšků, kakaa a a osvěžující citrusy. Káva je přirozeně sladká a chuť na ni vás bude ráno zvedat z postele.

Chuťově zcela unikátní etiopská káva ze závodu Nano Challa je pak spíše pro fanoušky ovocných káv. Voní po květinách, je sladká po cukrové třtině a ucítíte v ní třeba i černý čaj, broskve a citróny.

Kolumbijská káva od farmáře Carlose Imbachiho je sladká a jemná, a pokud máte citlivý jazýček, ucítíte v ní švestky a oříšky.

Nejlépe chutě kávy rozlišíte ve filtrované kávě, která je jemnější a méně koncentrovaná než klasické espresso. K tomu je filtrace ideální metoda pro domácí přípravu – nezabere místo, vybavení seženete za pár set korun a denně si tak za pár minut připravíte doma kávu, která je k nepoznání od té z kaváren s výběrovou kávou. A pokud chutnáte espresso, nezapomeňte ho před prvním ochutnáním zamíchat – crema na povrchu sice krásně voní, ale její štiplavost a ostrost by vám mohla zkazit dojem z kávy. Co se týká mléka a cukru, klidně si obojí dopřejte, ale až poté, co poznáte chuť kávy bez přísad.

Pokud ještě nevíte, která káva bude „ta pravá ořechová“ pro vás, zkuste nejdříve degustační balení. V pražské pražírně doubleshot najdete špičkovou kvalitu za férovou cenu. Většina zde nabízených káv nese označení Káva z rukou farmáře, což v praxi znamená, že kromě exkluzivní chuti se doubleshot zaručuje za to, že osobně navštívil alespoň jednou danou kávovou farmu, je s farmářem v přímém kontaktu a minimální cena zaplacená producentovi kávy je vždy alespoň o 25 % vyšší, než minimální garantovaná cena v systému Fairtrade.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner