Venku je už konečně docela pěkné počasí, a to pro většinu z nás znamená, že se snažíme vyměnit pobyt v interiéru za příjemný odpočinek v exteriéru, kterým bývají většinou terasy nebo zahrady. Pokud tam ale nemáte dostatečně pohodlné a komfortní posezení, možná nebudete úplně spokojeni. V článku se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru. Jak může takové zahradní posezení vypadat, na to se podívejte v naší fotogalerii.

Kromě stálice, kterou je dřevo, patří hliník mezi nejoblíbenější materiály jak pro výrobce, tak i pro uživatele zahradního nábytku. Hliníkové sestavy jsou totiž lehké, nenáročné na údržbu a extrémně odolné vůči vlivům počasí. Nechcete ho přece uklízet před každou letní přeháňkou. Proto dávejte při nákupu pozor i na spoje a komponenty, které u levného zboží často bývají nekvalitní. Zkontrolujte také nosnost nábytku a zjistěte si, zda prošel testy kvality.

Výhodou hliníku také je, že ho snadno lze kombinovat s dalšími materiály. Stále populárnější jsou kombinace hliníkové konstrukce s umělou tkaninou v sedací a opěrné části. Výplet z umělé tkaniny má jemná oka a je charakteristický svou pružností, prodyšností a vysokým komfortem i bez používání podušek. To oceníte zvláště při odpočinku, pro který jsou určeny tzv. lounge sestavy, kdy je hliníková konstrukce kombinovaná s širokým výpletem. Pokud se ani zde neobejdete bez podušek, vybírejte takové, které jsou vyrobené z moderních kvalitních materiálů. Ty lze totiž jednoduše prát a přitom si zachovají svoji barvu i tvar.

Době, kdy sestava zahradního nábytku znamenala jen čtyři židle a stůl, již naštěstí definitivně odzvonilo. Dnes si můžete vybírat z různých druhů pohodlných křesel a židlí, sestavu navíc skvěle doplní malá praktická stolička, kterou využijete třeba jako přídavný stolek pro odložení věcí nebo jako židličku pro malé děti. A protože ani zahradní nábytek nevybíráte na jednu sezonu, je dobré i tady, podobně jako při větších investicích do interiéru, zvolit nadčasový design, jako je například stříbrná nebo antracitově černá barva.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner