Přední česká návrhářka Zuzana Kubíčková ve své kolekci s názvem Sinless pro sezónu jaro/léto 2017 balancuje na hraně cudnosti a smyslnosti. Něžná barevná paleta převážně světlých tónů v kombinaci s transparentností použitých materiálů spojuje dívčí nevinnost s rafinovanou svůdností.

„Není známo, zda si je nositelka vědoma jisté provokativnosti; její nezkušenost je možná vysvětlením této volby,” uvádí Zuzana Kubíčková. V kolekci jsou zastoupeny převážně světlé barvy jako slonová kost, béžová či písková, a k nim kontrastní černá s perleťovou povrchovou úpravou, ze vzorů se vyskytuje žíhaný potisk. Z materiálů byly použity pro návrhářku typická krajka a hedvábí, a dále len či tyl, které oděvům dodávají něžnost a lehkost.

Kolekce má vyjadřovat očekávání něčeho nového či nevšedního, přípravy na významný den. Siluety jsou štíhlé, kopírují linie těla nebo jeho části, zatímco zbytek oděvu kontrastuje velkorysou objemností. Většina oděvů je střižena tak, že z velké části zahaluje tělo, ale transparentnost materiálů dává tušit křivky a dovoluje rafinované vrstvení při zachování vzdušné lehkosti.

Zuzana Kubíčková rozvíjí své oblíbené ruční techniky zpracování materiálu jako je žabičkování, řasení či proplétání pruhů látky. Prvky zdobné plní na některých kusech oděvu i roli funkční. Například broušené skleněné korálky, kterými jsou pošité rukávy topů a sukně, jsou na topu ze tkaných stuh použité jako spojovací prvek. Proplétání odkazuje na historické kostýmy nebo dokonce inspiraci architekturou, jako je tomu u kabátku z pruhů lnu s kovovým vzhledem, který evokuje mříž.

Výrazným motivem jsou prvky spodního prádla, které zde zastupují vnější oděv. Klíčové jsou korzety a „waspie“ stahující pas, které jsou volně inspirované módou 16. století. Objevují se i krajková a hedvábná body s kosticemi, zavazování rukávů po celé délce či límečky z hedvábné krajky připomínající podvazky punčoch. Kolekci je doplněna o samotné spodní prádlo. Podprsenka, několik variant kalhotek, košilka a pyžamo z hedvábného saténu nebo hedvábné krajky se drží barevnosti slonové kosti a béžové.

Radost z oblékání a zdobení je ušlechtilý rituál, který by se z našich životů neměl vytratit. Jarní kolekce proto rozvíjí mou oblibu nápaditě a poctivě zpracovaných oděvů. Samotný proces zdobení oděvu je pro mě relaxační, téměř meditační záležitostí,”  doplňuje návrhářka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner