Šumivá vína a předprázdninová nálada patří k sobě. Vychutnat si „bublinky“ ve spojení s precizně spárovaným jídlem můžete letos opět v rámci akce s názvem „Sektival“.  Druhý ročník festivalu šumivých vín se odehraje od 2. do 18. června v desítkách restaurací v Praze, v Brně, v Plzni a nově také v Ostravě. Svátek delikátního jídla a pití představí ta nejlepší šumivá vína v harmonické kombinaci s vybranými pokrmy. Jednotlivé restaurace připraví s pomocí Davida Krále, dvojnásobného vítěze mistrovství sommelierů ČR, pestrou nabídku jídel a sektů.

Hlavním cílem „Sektivalu“ zůstává představení šumivého vína jako noblesního nápoje, který dokáže ve spojení s pokrmy vytvořit jedinečné chuťové zážitky.

Co a kde ochutnáte? 
Restaurace připraví pro tuto příležitost extra nabídku a návštěvníci se budou moci rozhodnout, zda ochutnají netradiční kombinaci sektů a tapas, nebo sekty ve spojení s několikachodovým speciálním menu. Něco vám ale můžeme prozradit už dnes: V brněnském podniku Charlie´s Square nabídnou třeba tartar z uzeného lososa s mangovým pyré, limetkou a snítkou čerstvého kopru, v Ostravě v restauraci Paleta hotelu Freud je zase jako součást menu tartar z baby rajčátek přelitý rukolovým pestem s hoblinkou parmezánu, v plzeňském Le Bistru to bude mimo jiné steak z tuňáka s wakame salátkem a teriyaki omáčkou, v pražské restauraci Pod věží je menu poskládané z marinované tygří krevety s avokádovou salsou, zapečeného kozího sýru s fíkovou marmeládou a topinamburovými chipsy a filátka z candáta s francouzskou čockou Puy s cizrnovým pyré a salsiccaou, a dezertu. Všechna jídla jsou sommelierem pečlivě spárovaná s vybranými šumivými víny.

Rozmanitost sektu
Čekají na vás například lehké a svěží sekty vyráběné takzvanou Charmatovou metodou, kdy víno druhotně kvasí ve větších nerezových nádobách, nebo ty s plnější chutí vznikající klasickou, neboli šampaňskou metodou kvašení v láhvi. Na své si přijdou jak milovníci suchých šumivých vín, kteří si budou moci vychutnat například jeden z nejsušších českých sektů Château Radyně, tak příznivci sladších chutí. Ti ocení elegantní kombinace pokrmů a sektů v kondici demi sec, ke kterým se řadí například aromatický Bohemia Sekt La Fleur a další.
Seznam restaurací a další informace o akci najdete zde.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner