Letos se stala barvou roku šedomodrá – Denim Drift. A právě ta vytvořila příjemný kontrast s šedou a béžovou v proměně interiéru, který uvidíte v pořadu Jak se staví sen v pondělí večer.

Designéři pořadu Jak se staví sen tentokrát provedli skvělou proměnu a zároveň i záměnu interiéru. Měli za úkol nejen zrenovovat kuchyň a obývací pokoj v rodinném domku manželského páru Jiřiny a Jana, ale oni rovnou tyto místnosti navzájem vyměnili. Zvláště nová kuchyň, jejíž svrchovanou vládkyní je paní Jiřina, měla být vlastně poděkováním jejího manžela za 45 let společného života.

„Mottem této proměny byl dar. Po stránce designu bychom se rádi zmínili o kuchyni, kde se povedlo sladit praktičnost, estetiku a modernost,“ prozrazuje designérka Kamila Douděrová.

Designéři měli ve své práci pouze dvě omezení: paní Jiřina nechtěla, aby byla kuchyň červená, protože má ráda světlé barvy.  Druhou podmínkou, která musela být při přestavbě dodržená, byl „skleník“ na staré hrnečky, který musel zůstat v obývacím pokoji. V kuchyni a obýváku se designéři nechali inspirovat mozaikou ve stylu patchwork. Dekor je jak na obkladech v kuchyni, tak na kamenném koberci Piedra na podlaze. V kuchyni se kromě bílé a dekoru dřeva objeví i modrá barva. Stejná barva se pak objeví i v obýváku.

„Styl proměny je hlavně harmonický, jednoduchý a čistý. Zvolili jsme jemné, světlejší barvy v tónech teplejší šedé, béžové s kontrastní modrou, dekorem tmavšího dřeva a černým sklem kuchyňských spotřebičů. Ozdobou jsou látková svítidla na míru a perličkou je jídelní stůl s diskem na stropě, který je základnou pro trojici závěsných svítidel. Materiály v kuchyni jsou poctivé, látky záclon a závěsů tenké a vzdušné, doplňky barevně ladí k základním barvám a povrchům s letmým kontrastem. Jednotícím a propojujícím tvarem byl kruh, který odkazuje na symboliku vztahu muže a ženy a i jako kruh rodinný. Snažili jsme se ho držet, promítnout ho do interiéru v různých podobách, velikostech a materiálech,“ dodává designér František Kobližka.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner