Kdykoli se objeví historka, která popisuje UFO, tedy neidentifikovatelný létající předmět, vzbudí to v některých lidech naděje, že už jsme na stopě korábu mimozemské civilizace. Nevyvratitelný důkaz o cizí technologii se ale zatím nekoná a to ani tehdy, když se ve zprávě objeví tak těžké informační kalibry, jako je NASA a ruský deník Pravda.

Pravda totiž zveřejnila před pár dny fotografii, na které jsou tři černé tečky, které jsou údajně tři mimozemské kosmické lodě, jak je zachytila kamera sondy NASA nazvaná STEREO na odvrácené straně slunce.

Jak ale zjistil deník The Huffington Post, jedná se o fotografii ze serveru Pixabay, na které je přechod Merkuru přes sluneční kotouč.

Pixabay

Když HuffPost oslovil mluvčího NASA, aby se k tomu vyjádřil, řekl: „Nevím, kým byla tato fotografie publikovány, určitě ne NASA.“

Pochopitelně, že žádného stoupence tajemna žádné dementi NASA nemůže uspokojit. To je přece jasné, že vládní agentura bude všechno tajit.

Pokud jde o list Pravda, mají tam buď smysl pro humor, nebo autoři už nestíhají psát o něčem, co se skutečně děje.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner