Společnost Facebook najme tři tisíce nových pracovníků, kteří budou monitorovat veškerý obsah Facebooku a nejen živé videozáznamy.

Největší sociální síť na světě s 1,9 miliardami měsíčních uživatelů se obrací k pomoci umělé inteligence s cílem automatizovat proces hledání pornografie, násilí a dalších potenciálně urážlivých materiálů. V březnu již společnost uvedla, že plánuje používat technologie, aby pomohla uživatelům odhalit sebevražedné tendence a poskytnout jim pomoc.

Facebook se však stále spoléhá na své uživatele, kteří by měli ohlásit problematický materiál. Každý týden obdrží od uživatelů každoročně miliony zpráv a podobně jako ostatní velké firmy společnosti v Silicon Valley spoléhá na tisíce lidských pozorovatelů, kteří zprávy přezkoumávají.

„I přes to, že průmysl tvrdí opak, nevím o žádném výpočetním mechanismu, který by dokázal přiměřeně a přesně na sto procent dělat tuto práci místo lidí. Tam prostě technologicky ještě nejsme,“ řekla Sarah Robertsová, profesorka Informačních studií na UCLA, která se zabývá sledováním obsahu.

Pracovníci, kteří monitorují materiály, obvykle pracují na zakázkách na takových místech, jako jsou Indie a Filipíny a potýkají se přitom s obtížnými pracovními podmínkami kvůli hodinám, které ztrácejí při rychlém rozhodování během procházení traumatického materiálu, říká Robertsová.

Společnost Facebook bude v příštím roce zaměstnávat 3000 lidí, aby reagovala na zprávy o nevhodných materiálech v síti sociálních médií a urychlila odstranění videí, které ukazují vraždu, sebevraždu a další násilné činy, řekl generální ředitel společnosti Mark Zuckerberg.

Toto prohlášení ukazuje, že Facebook aspoň prozatím potřebuje víc než jen automatizovaný software, aby mohl zlepšit sledování příspěvků. Facebook Live, služba, která umožňuje každému uživateli živě vysílat, byla od svého spuštění v minulém roce narušena lidmi, kteří vysílali násilí.

Zmíněné tři tisíce lidí přibudou k 4,5 tisícům, kteří už na monitorování obsahu pracují.

Policie tvrdí, že minulý týden jeden otec v Thajsku vysílal na Facebooku Live zabití své dcery. Po více než jednom dni a 370 000 zobrazeních pak Facebook video odstranil. Další videa z míst jako Chicago a Cleveland svým násilím také šokovaly četné diváky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner