Návrhářky Anna Tušková a Radka Sirková společně tvoří originální městskou módu pod značkou CHATTY. Pro svou nejnovější kolekci na jaro a léto 2017 se inspirovaly až v dalekém Japonsku. Okouzlil je styl původně motorkářského gangu Bosozuku.

Zakázané rally, výrazné barvy a neuvěřitelný tunning, původně jen motocyklů, později i závodních automobilů – to vše se skrývá pod názvem Bosozuku. Subkultura, na jejímž začátku stál motorkářský gang sociálně vyloučených teenagerů a která v průběhu let okouzlila nejednoho Japonce.

„Nadchla nás totální odlišnost téhle subkultury od všeho, co vidíme v Evropě. Zároveň nám je velmi blízká drzost s jakou se Bosozuku prosazuje v ulicích“, vysvětluje inspiraci návrhářka Radka Sirková.

Jistá dávka drzosti, maskulinní linie či dravost jsou atributy, kterými ve své kolekci na sezónu jaro/léto 2017 na Bosozuku odkazují. Anna s Radkou si hrají s fazónami typickými pro automobilové závodění, například s kombinézami, které přetváří do městských unisexových forem. Pracují s několika druhy denimu – v kolekci je lněný selvage, bílý, lakovaný, tmavě modrý nebo opíraný denim, které společně mixují a kombinují s dalšími casual materiály, jako je plátno nebo žerzej.

Kolekce se nese v tlumené barevnosti, která vychází z denimu samotného. Některé kusy jsou sice na oko otrhané, nechybí jim ale pro typické perfektní zpracování.

Tentokrát CHATTY přizvala ke spolupráci i umělce Michala Škapu. Jeden z prvních pražských writerů a přední český grafik stojí za tisky, z nichž vznikaly nášivky na oděvy. Ty jsou vyrobeny speciální technikou, kdy se motivy nejdříve tiskly na látku, pak laminovaly a teprve pak našívaly.

„Cítily jsme, že naše aktuální inspirace si žádá něco víc. Proto jsme moc rády, že Michal na spolupráci kývnul.“, doplňuje ke spolupráci designérka Anna Tušková.

Značka CHATTY funguje na českém trhu od roku 2005. Své kolekce pravidelně představuje na pražském týdnu módy, celkem třikrát již byla nominována na prestižní cenu Czech Grand Design. Nabízí moderní interpretaci mužství a ženskosti dosaženou provokativními siluetami a mícháním prvků obvykle přisuzovaným pánské módě. Kolekce definují autorský design a pozornost k detailům se silným důrazem na řemeslo a eklektické využití materiálů. K charakteristickému rukopisu značky patří denim, nadsázka, hravost a objem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner