Přemýšlíte, jak si doma zpříjemnit nadcházející horké letní dny? Kromě žaluzií, rolet a klimatizace svůj byt můžete pocitově ochladit také pomocí bílého nábytku, dlažby, koberců a dalších doplňků.

A můžete začít třeba hned v předsíni. Po příchodu domů z rozpálených ulic bude vstup do předsíně působit doslova jako balzám, když vymalujete na bílo celé stěny a využijete ji i na interiérové dveře z lakovaného skla. „Stačí si pořídit dveře s hliníkovou konstrukcí, které mají na svém povrchu chladivě bílé sklo. Bělostná dveřní plocha se pak může tyčit až do výšky přes tři metry jako horský ledovec,“ uvádí Petr Paksi ze společnosti J.A.P.

Koupelna vás osvěží o to víc, když si do ní pořídíte nábytek se sněhobílým povrchem ve vysokém lesku, který musí být ale vysoce odolný proti vodě a vlhkosti. „Lehkost a svěžest bělostných skříněk podtrhuje jejich závěsné provedení, díky kterému skříňky vypadají jako ledové kry plující po moři,“ říká Petr Blažek ze společnosti Dřevojas.

V létě ale bývá největší vedro hlavně v kuchyni. Díky ledově bílému odstínu například na obkladech, podlaze či kuchyňské lince se pro vás kuchyň i  během vaření příjemnou oázou. A pokud máte strach, že by bylo bílé už příliš a interiér by působil moc fádně, můžete si dát třeba na  dvířka vyfrézovat nějaký motiv připomínající například jemné ledové kresby na zamrzlých oknech.

Když se ale nechcete pouštět doma do velkých úprav, nevadí. Svůj interiér osvěžíte také pomocí dekorací, třeba s motivy vodopádů nebo zelených rostlin. Můžete si také pořídit barevnou fotku nebo plakát na bílém pozadí. Obrázek tak bude dokonale korespondovat a zároveň zajímavě kontrastovat s bělostně chladivým okolním zařízením.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner