Křehká, ale zároveň sebejistá, smyslná, ženská a svěží. Kolekce návrhářky Kateřiny Geislerové vždy zaujmou svojí propracovaností, dotažeností jednotlivých detailů i jasným a nezaměnitelným rukopisem.

Ústředním prvkem kolekce pro jaro/léto 2017 jsou vlnky, mezi kterými návrhářka zlehka a instinktivně proplouvá a nechává se strhnout silou okamžiku.

„Nehodnotím co je pěkné a co ne, vnímám a transformuji, hledám cesty a objevuji skryté potenciály. Důvěřuji obrazům, které se přede mnou objevují, a ladím se na jejich vlny. Když něco nejde, tak to jde jinak,“ přibližuje svou tvorbu návrhářka.

Kolekce se dělí na tři části. První, vyvedená v čistotu symbolizující, bílé barvě, je čekáním na vlnu, plném klidu a vyrovnanosti. Ve druhé části vlna přichází a přináší s sebou smršť pocitů, barev a vzorů. Dokonalou souhru tvoří geometrická hra vln a vlnek i cik cak vzorování, které se jako tenká propojující linka objevují i v poslední části. Jemné vzorované detaily představují absolutní pocit rovnováhy, radosti a nadšení, ale především celkovou harmonii.

Návrhářka ve svých modelech využívá krajku či hedvábí, stejně tak jako svůj oblíbený materiál – molitan, který skvěle funguje na kabátech a vestách. Hravost kolekce je podtržena i rozmanitým barevným spektrem, které zahrnuje puristicky bílou a béžovou, ostře žlutou a červenou, jahodovou růž či oranžovou i doteky modré, zelené a fialové ve vzorech.

Kateřina Geislerová vystudovala návrhářství na prestižní škole LISAA v Paříži, následně absolvovala stáže u francouzských módních domů. Navzdory vysoké konkurenci se ve městě módy dokázala prosadit a v srdci Paříže si otevřela módní butik. Rovněž na české módní scéně patří mezi nejvýraznější autory, od roku 2012 své kolekce pravidelně prezentuje na pražském týdnu módy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner