Středomořská bujabéza, grilovaný mečoun, uzený pstruh, rybí burger, salát z chobotnice, sushi, sashimi nebo srílanské rybí karí. To všechno bude k ochutnání na sobotním originálním rybím festivalu s názvem Fishkus.

Fishkus, festival ryb a mořských plodů se opět koná na Smíchovské náplavce. Otevírat se budou čerstvé ústřice a rolovat japonské sushi. Budete si moci nakoupit čerstvé sladkovodní i mořské ryby na rybím trhu. Nebudou chybět ani kvalitní vína a cidery párované s různými pokrmy. Dozvíte se zde také, jak poznat čerstvou rybu, jak ji správně nakupovat, uchovávat a připravovat, a mnohé další užitečné informace. Překvapením bude i 30kg tuňák, kterého budou porcovat přímo na místě a připraví vám z něj tatarák a steak se salátkem a omáčkou salsa verde.

V rámci festivalu vystoupí i jazzový trumpetista Laco Deczi s kapelou Celula New York. Připraveny budou i pontony na řece, na kterých si můžete vychutnávat vybrané speciality a atmosféru celého festivalu, který začíná v 10 dopoledne a končí ve 20 hodin večer. Více o akci a aktuality najdete na facebookových stránkách události.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner