Tentokrát se s pořadem Jak se staví sen podíváte do opravdu netypického prostředí: do útulku pro psy. Jeho majitelka k péči o zvířata přistupuje totiž trochu netypicky a dává jim k dispozici celý svůj dům.

V pondělí, 12. června 2017  proběhne na Primě naprosto úžasná proměna. Paní Eliška provozuje hospic pro staré a nemocné psy. Bydlí na venkově v rodinném domě a do pořadu Jak se staví sen se přihlásila s přáním, aby v části domu vznikly karanténa s ošetřovnou, sklad a přípravna potravy. Bohužel na tak náročnou proměnu neměli designéři dostatek času, tak se pustili do rekonstrukce obýváku s kuchyní. Čtyřnozí miláčci však nepřijdou zkrátka, protože se smějí volně pohybovat po celém domě.

„Styl je jednoznačně venkovský, jednotlivé kusy nábytku jsou pořízeny buď nově v dekoru patinovaného dřeva, nebo autentické z antiku (okenice, židle). Dřevo s patinou je umocněno ještě použitím obkladu z umělého kamene. Vše je ve světlých tónech, není mimořádně doplněno žádnou kontrastní akcentující barvou. Pouze shabby chic odstíny, tedy bílá, béžová, taupe, šedá. Zajímavé jsou i lustry, které mají sice patinu hodící se na venkov, ale svým stylem podtrhuji noblesu kaváren,“ říká designérka Kamila Douděrová.

A právě styl francouzských kaváren se paní Elišce líbí. Designéři by rádi použili přírodní materiály, žádný plast ani sklo. Základem budou světlé barvy v kombinaci se světlým dřevem. Bude to připomínat venkovní design, protože příčky budou obloženy štípaným kamenem. Dominantou nového interiéru by měl být obklad z umělého kamene na stěně. Nebudou chybět stylové doplňky ani nábytek z antiku. Proč nepoužít třeba starou okenici a proměnit ji v poličku na dekorace? Z antiku budou i židle a konferenční stolek udělaný ze staré truhly. A protože v prostoru se pohybují i pejsci, je důležité, aby podlaha nebyla studená, neklouzala a dala se dobře udržovat.

„Proměna byla jiná než všechny ostatní, venkovský styl s duší, který chytne za srdce. Hned jsme věděli, že nebudeme muset hledat dlouho koncept. Sto let starý dům měl svou duši a majitelka oblíbený styl, tzv. shabby chic, tedy styl francouzských kaváren. Problémy souvisely s věkem domu, křivostí stěn, pak to byla nerovná a nezpevněná podlaha, pod níž byl sklep, tudíž nešlo vylít beton na vyrovnání pod podlahu novou. U podlahy jsme hledali vhodnou podlahovou krytinu, pod kterou by nebylo nutné vylívat stěrku, a zároveň by byla vhodná pro psí útulek. Celkově prospělo sjednocení konceptu kuchyně a obýváku, vnesení starých prvků z antiku (okenice),“ dodává designér František Kobližka.

Co myslíte, zvládnou i tentokrát designéři v pořadu Jak se staví sen proměnu tak, aby vyhovovala všem požadavkům majitelky?

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner