Paní Libuše s dcerou Janou obývají panelákový byt 3+1 o rozloze přes 72 m2, který je starý 45 let. Neslouží jim už zdraví a peněz také nemají nazbyt, proto požádaly o pomoc designéry z pořadu Jak se staví sen.

Když si pustíte v pondělí večer tuto proměnu, budete překvapeni energií, s níž se designéři doslova vrhnou na změnu dispozice bytu. Barevné ladění bude tentokrát světle šedé s příjemnými modrými akcenty. Celý prostor pozvedne nová laminátová podlaha v dřevěném dekoru.

Do obýváku se překvapivě vejde nová sedačka, televize i milované akvárium. A protože obě ženy upřednostňují moderní styl, absolutně zmizí z interiéru všechny koberce i staré parkety.

Designérka Andrea Hylmarová k tomu říká: „Tato proměna byla vyčerpávající. Ubylo při ní mnoho fyzických i psychických sil. Nerodila se lehce, a ještě navíc byla velmi rozsáhlá. Hned od začátku bylo rámcově zřejmé, co bychom rádi s prostorem udělali. Bylo jasné, že budeme bourat příčky a zazdívat nesmyslné dveře do obývacího pokoje. Finální dispozice obývacího pokoje a kuchyně se chvilku hledala a vzniklo mnoho variant.“

„Otevřela a propojila se kuchyň s obývákem. Prostor se nadýchl, je vzdušnější, prostornější. Nová dispozice vyřešila nešikovný úzký průchod do kuchyně. Díky ní jsme zkrátili příliš dlouhou chodbu a získali místo pro zabudovanou šatní skříň a botník v této chodbě, kde tyto základní úložné prostory zcela chyběly. Styl je moderní, což bylo i „zadání“ od majitelů. Trochu jsme se obávali, že výraz moderní z úst majitelek bytu nebude to stejné, co je pojem moderní v našem vnímání. Ale nakonec se obavy nepotvrdily a výsledné pojetí bydlení bavilo i starší dámy. Původní nábytek musel kompletně pryč. Byl velmi nevzhledný a příliš masivní. Nahradili jsme jej především na míru dělanými kusy – knihovnou, úložnými prostory za televizí a na míru dělaným jídelním a konferenčním stolem,“ dodává designér Marek Povolný.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner