Studenti se nejlíp učí praxí. Dobře to vědí i na Středním odborném učilišti strojírenském Škoda Auto, kde staví speciální auta. Jejich aktuálním projektem je elektrická bugina Škoda Element, která vychází z malého modelu Citigo. Prototyp je provozuschopný, ujede 160 km a dostal speciální výbavu, která se na pláži bude hodit: chytrou televizi, lednici a diskotékovou reprosoustavu.

Škoda Element vypadá jako typická plážová bugina. Má dvě sedačky, chybí střecha i boční dveře a má vysoko vyříznuté lemy blatníků. Na předním i zadním nárazníku jsou stříbrné ochranné prvky, jinak je v černo-žluté barevné kombinaci.

Díky kompletně přepracované karoserii je Element úplně jiné auto, než městské Citigo. Bugina má o 6 centimetrů zvýšený podvozek, aby zvládla jezdit v písku. Jinak je maličká, měří 3,6 metru na délku a 1,6 metru na šířku.

O pohon Škody Element se stará malý elektromotor o výkonu 60 kW (82 koní), který zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za 13 sekund a dosáhne na maximální rychlost 130 km/h. Lithium-iontová baterie je umístěna v zadní části vozu, s kapacitou 18,7 kWh dokáže podle stylu jízdy a trasy ujet až 160 kilometrů.

Kromě toho použili studenti i zajímavá technická řešení. Za přední sedadla namontovali solární panel a také chytrou televizi, kterou lze propojit přes Bluetooth s chytrým telefonem.

Díky dvěma reproduktorům vpředu a dvěma přidaným reproduktorům v zavazadlovém prostoru se bugina dá použít jako plážová diskotéka s akustickým výkonem 400 Wattů.

Škoda jen, že na pláži jí v budoucnu asi nepotkáte. Do sériové výroby se takové vozítko určitě nedostane.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner