V pondělí, 26. června 2017, uvidíte zatím poslední natočený díl pořadu Jak se staví sen. A nebude to díl ledajaký. Uvidíte v něm totiž rozsáhlou rekonstrukci podkroví, které se díky ní promění ve dva studentské pokoje.

V domě starém téměř sto let žijí manželé Jan a Jindřiška společně se svými dvěma vnoučaty. A právě pro ně by chtěli zařídit dva pokoje. Ti zatím totiž přespávají v ložnici svých prarodičů. Dědeček spí s nimi a babička se přesunula do podkroví. Nemají vhodné místo ani na samostatné studium. Učí se u starého stolu, u kterého se učila ještě babička.

Naštěstí jejich dům má nevyužité podkroví, které designéři pořadu Jak se staví sen zrekonstruovali, zateplili střechu a vytvořili tam dva pokoje. Jediné, co v podkroví zůstalo původní, je chodba. Děti ještě nemají svůj vyhraněný styl. Jejich babička má dojem, že když bydlí na horách a že by tam bylo hezké dřevo. Vnukovi by se líbil spíše nábytek ve vysokém lesku. Co myslíte, jak tenkrát dopadne velkolepá proměna podkroví?

Něco z toho nám předem prozradila designérka Kamila Douděrová: „V této proměně si po stránce designu ceníme vítězství nad hmotou. V podkroví si při rekonstrukci nelze úplně představit, kde se ty roviny a šikminy skutečně protnou, kam přesně vyjde trám a jak to bude nakonec celé působit. Myslím, že jsme to místo zvedli, kam až to šlo, využili každý kout. Krovem tohoto podkroví je už jen obloha.“

„Styl proměny je založen na určitém kontrastu původní konstrukce krovu, kterou jsme do interiéru přiznali, a vybavení pokojů, které působí měkce a útulně. Drželi jsme se jednoduchosti (bílá malba x původní trámy) a k tomu jsme volili zajímavé prvky nábytku, provazová svítidla a tapety v dekoru postaršeného barevného dřeva. Pro dotvoření pokojů jsme si vybrali jednu hlavní barvu, kterou mají děti rády, a tím jsme pokojíky i přiřadily klukovi nebo holce,“  dodává k tomu její kolega František Kobližka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner