Léto je tady a s ním i spousta čerstvé zeleniny. Saláty v tomto období děláme mnohem častěji, než jindy. Jenže, nestačí jen nakrájet zeleninu a smíchat ji dohromady. To by byla nuda bez chuti. Tou pověstnou třešničku na dortu dodá salátům dressing, neboli zálivka. Koupit ji dokáže každý, ale není to ono. Vyzkoušejte tyhle tři domácí, a poznáte ten rozdíl!

Makovo-citronová
Prošlehejte dohromady 1 lžíci medu, ¼ šálku citronové šťávy, 1 lžíci dijonské hořčice, 1 lžíci makových semínek, ¼ šálku kysané smetany a ¾ šálku olivového oleje, podle chuti osolte. Maková zálivka skvěle vynikne na salátu, který kombinuje ovoce a zeleninu. Například ledový salát s jahodami. Ale vynikne na jakémkoliv letním salátu.

Avokádová
Potřebujete 1 větší zralé avokádo, hrst čerstvého koriandru,1 stroužek česneku, 1 lžíci limetkové šťávy, sůl, pepř, 3 lžíce oleje, ¼ šálku kysané smetany a vodu dle potřeby.

Česnek a avokádo oloupejte, avokádo zbavte pecky. Všechny ingredience dohromady rozmixujte, podle potřeby přidejte trochu vody tak, aby byl dressing tekutý, ale stále hustší. Hodí se na všechny letní saláty. Výborně také vynikne na mexických nebo asijských specialitách.

Pomerančovo-zázvorová
Potřebujete půl šálku citronové a půl šálku čerstvé pomerančové šťávy, čtvrt šálku olivového oleje, 1 lžíci sezamového oleje, trochu strouhané bio pomerančové kúry, lžíci jemně nastrouhaného čerstvého zázvoru, dvě lžíce hnědého cukru a trochu soli. Prošlehejte vše dohromady, dokud se ingredience nespojí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner