Nástupce Yetiho míří do předprodeje a díky tomu konečně známe ceník. Nové kompaktní SUV pod půl milionu nekoupíte, základní Škoda Karoq 1.0 TSI s výkonem 115 koní vyjde na 529.900 korun. První auta se dostanou k zákazníkům v říjnu.

Zatím se Karoq nabízí ve dvou vyšších výbavách Ambition a Style. Až přijde na podzim základní výbava Active, cena se pravděpodobně sníží na symbolický půlmilion.

Příští rok až 190 koní

Škoda Karoq se na začátku nabízí se čtyřmi motory — dvěma benziny a dvěma diesely naladěnými shodně na 115 a 150 koní. Všechny jsou přeplňované turbem a mají přímý vstřik paliva.

Základní tříválec 1.0 TSI s výkonem 85 kW (115 koní) je v nabídce za ceny od 529 900 Kč s pohonem předních kol a výbavou Ambition. Nový benzinový čtyřválec 1.5 TSI s výkonem 110 kW (150 koní) začíná na částce 574 900 Kč.

Oblíbenou alternativou jsou diesely. Slabší z nich 1.6 TDI má rovněž výkon 115 koní a pohon přední nápravy, s manuální šestistupňovou převodovkou začíná na 579 900 Kč a se sedmistupňovým automatem DSG vyjde na 629 900 Kč. Zatím nejdražší variantou je 2.0 TDI se 150 koni a pohonem všech kol. S manuálem stojí 669 900 Kč a s DSG 719 900 Kč.

Vrcholná verze 2.0 TDI s výkonem 190 koní se v nabídce objeví az v první polovině roku 2018.

Moderní technologie v podání škodovky

Výbava je už v nižší (střední) nabízené variantě Ambition docela bohatá, dostanete v ní dvouzónovou klimatizaci, infotainment Bolero s osmipalcovým displejem a osmi reproduktory, dešťový senzor a Light Assist, zadní parkovací senzory, tempomat s omezovačem rychlosti a vyhřívaná přední sedadla. Za příplatek 15 tisíc dostanete paket Ambition Plus s diodovými hlavními světly, diodovými mlhovkami a rezervním kolem.

Stejně jako větší Kodiaq, i Škoda Karoq bude trvale připojená na internet. Infotainment má kapacitní dotykový displej, on-line služby Škoda Connect zvládnou rychlostní standard LTE a prostřednictvím aplikace lze vůz na dálku kontrolovat, konfigurovat a třeba také najít přes telefon.

Jako první škodovka dostane Karoq do nabídky digitální přístrojový panel, který řidiči umožní nastavit uspořádání velkoplošného displeje v přístrojovém štítu. Do výbavy přijde příští rok.

Co dál? Hybridy a elektromobily

S auty kategorie SUV škodovka nekončí. Vedle Kodiaqu a Karoqu chystá ještě malé “Fabia SUV”, SUV kupé nebo elektromobil.

V oblasti elektromobily má automobilka velké plány. Jako první přijde v roce 2019 plug-in hybridní verze Superbu a o rok později dorazí plnohodnotný elektromobil vycházející z konceptu Vision E. Do roku 2025 chce mít Škoda v nabídce celkem pět elektromobilů a několik plug-in hybridů.

Výhledově automobilka plánuje, že v roce 2025 bude prodávat čtvrtinu vozů na elektrický nebo hybridní pohon.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner