Vypadá jako Ibiza, ale je to nové malé SUV. Seat Arona stojí na stejném podvozku, je ale o 10 centimetrů vyšší. O zákazníky bude bojovat hlavně zajímavou cenovkou, která by měla být nižší než 350 tisíc korun.

Španělská automobilka pošle už na podzim na trh druhé SUV. Kompaktní Seat Ateca doplní ještě menší Seat Arona. Ten je postaven na na modulární platformě MQB A0, stejně jako Seat Ibiza nebo Volkswagen Polo. Až jednou přijde nejmenší SUV se značkou Škoda, bude pravděpodobně vypadat dost podobně.

Seat Arona bude o zákazníky bojovat hlavně zajímavou cenovkou. Podle automotilky bude levnější, než konkurenční Nissan Juke, který startuje na částce 350 tisíc korun.

Oproti Ibize bude Arona o 8 centimetrů delší o 10 cm, uvnitř má být více místa a o 108 litrů vyroste i zavazadlový prostor. I interiér vypadá podobně, jako v malém hatchbacku.

Pod kapotou se objeví přeplňovaný tříválec 1.0 TSI ve výkonových verzích 95 a 115 koní, ve stejných výkonových kategoriích bude i diesel 1.6 TDI. Jako nejsilnější verze FR bude v nabídce také nový čtyřválec 1.5 TSI s výkonem 150 koní. Do budoucna není vyloučena ani ostrá verze Cupra.

K některým motorům půjde objednat sedmistupňový automat DSG. S pohonem všech kol se ale nepočítá, Arona bude mít ve všech případech náhon na přední nápravu. V kategorii nejmenších SUV to není až takové překvapení.

V téhle kategorii se hodně dbá i na image, proto Seat nabídne poměrně velké možnosti personalizace. V nabídce bude celkem 68 různých kombinací barev a potahů interiéru, v budoucnu se jistě objeví i různé speciální edice. Na trh se nové SUV dostane na podzim letošního roku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner