Myslíte si, že metalíza je záležitostí pouze automobilového designu? Tak to již dávno neplatí! Trend kovových odlesků totiž zasáhl jako blesk také svět módy, kosmetiky a zejména interiérového designu. Nastal tedy ten správný čas, abyste i vy pozvali metalický lesk k sobě domů.

Metalíza, jejíž název v původním významu označuje nátěrovou hmotu obsahující kovové částice, se díky svým efektním kovovým odleskům stává stále častěji inspirací interiérových designérů. Ti vymysleli jednoduchý způsob, jak tyto efekty dostat na nábytek. Využívají kouzla akrylátů.

„Akrylátová dvířka nabízejí výběr hned z několika elegantních metalických dekorů. Kromě tradiční černé nebo šedé metalízy mohou na svém povrchu nést také originální dekory jako caffe metalíza či cappuccino metalíza,“ říká Martin Dusík ze společnosti Trachea, a.s., a radí: „Zajímavého efektu dosáhnete, pokud tyto dva kávou inspirované dekory zkombinujete mezi sebou. Vytvoříte tak působivý kontrast světlého a tmavého odstínu, u kterého bude metalíza fungovat jako vítaný jednotící prvek. Skvěle jim to bude slušet ale i v kombinaci s nemetalickými dekory.“

Bronz si nemusí nutně symbolizovat jen třetí příčku, která je mu určená ve sportu. U vás doma může klidně hrát prim. Stačí si jen vybrat z mnoha různorodých bronzových dekorů pro fóliovaná dvířka, které doslova hýří oslnivými metalickými odlesky. Tradiční bronzovou barvu, připomínající svým odstínem olympijskou medaili, můžete mít ve svém interiéru díky fóliovanému dekoru měděný bronz, který místnost navíc příjemně proteplí.

Chladnější a decentnější tóny naopak vnesou do prostoru dvířka s šedavým dekorem ocelového bronzu. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, můžete si být jisti, že bronz rozehraje díky svému metalickému charakteru na dvířkách neuvěřitelně efektní hru odlesků světel.

Metalický lesk bude slušet i vaší koupelně. Důkazem je koupelnový nábytek v barevném provedení Grey metallic vysoký lesk. Minimalistický design se skvěle snoubí s metalickými odlesky, a dodává tak skříňkám nadčasový vzhled. „Díky mechanismu jemného dovírání a vyfrézovaným úchytkám se záporným úhlem, které umožňují snadnou manipulaci s dvířky a zásuvkami, navíc oceníte skříňky i z praktické stránky,“ upřesňuje Ing. Petr Blažek ze společnosti Dřevojas, v. d.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner