Na konci letních prázdnin se pražská Náplavka promění ve velké parkoviště. Proběhne na ní výstava aut většiny značek, které doplní koncerty a další program. Auta na Náplavce budou vystavena od 31. srpna do 3. září, pořadatelem je časopis Svět motorů. Vstup bude zdarma.

Desítky aut zaparkují na Náplavce

Na konci letních prázdnin se oba břehy Náplavky u Rašínova nábřeží zaplní auty.

“Už delší dobu všichni vědí, že svět klasických autosalonů je mrtev. Doby, kdy každá jen trochu vyspělá země měla svoji národní automobilovou přehlídku a její návštěva byla pro motoristy svátkem, jsou dávno pryč,” píše Zbyšek Pechr, šéfredaktor Světa motorů.

Podle něj naopak auta musí za lidmi. Dobře to mimochodem dokazuje i motoristická slavnost Legendy, která probíhá v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, tedy v parku. Letos se pořádaly počtvrté a přišlo na ně 40 tisíc lidí.

Volba Náplavky na Rašínově nábřeží jako místa k uspořádání výstavy aut tak není nelogická. Je to prostor, který na konci léta bývá plný lidí. Pořádají se tu koncerty, farmářské trhy nebo sem lidi chodí prostě na pivo. Na náplavce se už několikrát vystavovaly lodě na výstavě Lodě na vodě. Tak proč ne auta?

Několik aut poprvé v Česku

Účast potvrdila největší domácí automobilka Škoda, chybět nebudou ani Volkswagen, Seat, Audi, Ford, Opel, Renault, Kia, Fiat, Nissan, Dacia, Jeep, Alfa Romeo či Subaru.

Pořadatelé slibují všechny novinky za poslední rok. Absolutní českou premiéru si odbude Audi A8, která se světu představila teprve před několika hodinami. Českou výstavní premiéru si na náplavce odbude ještě dalších pět aut.

Auta doplní koncerty a další program

Součástí výstavy bude doprovodný program. Na úvod ve čtvrtek vystoupí kapely Jelen a Monkey Business, na něj naváže 3D projekce na Vltavě, která připomene vznik automobilů i jejich význam pro lidstvo. Projekce se zopakuje ještě v sobotu.

Součástí programu mají být různá vystoupení a besedy, prostor dostanou nové pohony automobilů, carsharingové společnosti, tématem budou i otázky bezpečnosti silničního provozu. K vyzkoušení budou trenažéry ÚAMK simulující náraz v autě a převrácení vozu.

K dispozici budou i stánky s občerstvením a dva malé přívozy pro cestu mezi oběma břehy Vltavy.

Vstup na akci Auta na Náplavce včetně koncertů bude po všechny čtyři dny zdarma.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner