Nevychází vám letošní dovolená? Nezoufejte. Máme pro vás pár tipů, díky nimž si i na balkoně můžete užít vychutnat exotické kouzlo Maroka nebo romantiku Toskánska.

Svou dovolenou jste si původně představovali úplně jinak, ale teď to vypadá, že budete muset zůstat doma? Nevěšte hlavu. Díky tipům zakladatelky a kreativní ředitelky Westwing.cz Delie Fischer váš balkon získá půvab a kouzlo zahraniční exotické destinace. I malý balkon totiž může být krásný. Chce to jen mít dobré nápady.

Hitem letošní sezony jsou venkovní koberce, které odolají všem povětrnostním vlivům a zároveň zútulní i ten nejmenší prostor. Dalším praktickým a především trendy řešením jsou závěsné květináče, které šetří drahocenné centimetry. Můžete zvolit truhlíky s klasickým závěsem na zábradlí, vlastnoručně vyráběné systémy z europalet či dřevěných desek a umístit rostliny ke stropu. Ať už zvolíte kterékoli řešení, mějte na paměti, že výsledný efekt by měl být svěží, letní a plný energie.

Vsaďte prostě na doplňky a inspirujte se místem z vaší vysněné dovolené. Víte, které destinace jsou letos in? Rozhodně mezi ně patří Toskánsko a Maroko. Představte si toskánské svažité vinice zalité hřejivým sluncem, vůni olivovníků a štíhlé cypřiše vysázené podél klikatících se cest. Moderní styl se zde mísí s tradicí a podmanivá příroda je pastvou pro všechny smysly. A přesně v tomto duchu jsou zařizovány i toskánské interiéry. Barvy navazují na tamní krajinu plnou vinic a olivových hájů a mezi materiály kralují ty přírodní.

Na balkon v toskánském stylu proto zvolte nábytek ze dřeva či ratanu a doplňte ho polštáři v různých odstínech zelené. Atmosféru dotvoří romantické dekorace – porcelán s motivem oliv či citrusů, slaměné košíky, svícny či cíleně „zestařené“ květináče. Díky nim váš balkón získá jedinečnou a útulnou atmosféru italského venkova.

Maroko za symbolizuje omamná vůně orientálního koření, bleší trhy schované v tajemných uličkách a všudypřítomné zlato. Toužíte-li po balkonu v marockém stylu, inspirujte se ve fotogalerii. Prim hrají výrazné barvy –  oranžová a fuchsiová. Zdá se vám tato nevšední kombinace příliš? Na první pohled možná ano, ale dejte jí šanci! Do aranžmá totiž vnese pozitivní náboj, a to je při letních stylizacích přece více než žádoucí!

Barvy nejlépe vyniknou na textiliích, jako jsou polštáře, plédy a koberce. Obzvlášť efektně budou vypadat ty s marockými vzory. Do stylizace zařaďte i další zdobné dekorace, protože právě ony se postarají o výsledný efekt – svíčky s orientálními motivy, vyšívané ubrusy a prostírání, vzorované příbory a nádobí.

Nepřehlédnutelným, ale především funkčním prvkem marockého aranžmá, bude měděný tác položený na dřevěném stolku. Může sloužit nejen jako dekorace, ale také k servírování exotického pohoštění. Rozhodně by na něm neměly chybět datle, fíky či granátová jablka. Pro zvýraznění celkové atmosféry nezapomeňte na náladové osvětlení! Díky svíčkám a lucernám se během dlouhých letních večerů budete cítit jako v pohádce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner