Dostaneme konečně použitelný elektromobil se slušným dojezdem a normální cenou? Volkswagen slibuje že ano. Připravovaný model Neo bude prý dojezdem i cenou připomínat Golf. Těšit se můžeme za dva roky.

Tesla před pár dny odstartovala výrobu svého dostupného Modelu 3 a tradiční automobilky na to reagují ohlašováním svých plánů, na nichž už řadu měsíců pracují.

Třeba německý koncern Volkswagen připravuje hned několik elektromobilů v nové řadě, nazvané I.D.: plně elektrické SUV, kompaktní crossover nebo sportovní sedan, který se přímo postaví Tesle S.

Elektromobil třídy Golfu

Zdaleka nejdál jsou ale přípravy hatchbacku označovaném jako Volkswagen Neo (tak se mu zatím říká, ale finální jméno může být klidně jiné). Elektromobil se by se měl podobat populárnímu Golfu a bude vycházet z konceptu, který vidíte na úvodním obrázku.

Zajímavé jsou jeho parametry. Volkswagen Neo by měl nabídnout dojezd 400 až 600 kilometrů, což je sice docela velký rozptyl, ale i na jeho dolní hranici by se už jednalo o použitelnou hodnotu.

Navíc má mít až překvapivě nízkou cenu — podle dřívějších informací na úrovni dieselového Golfu. Tomu odpovídá i aktuální vyjádření hlavního stratéga Volkswagenu Thomase Sedrana, který prohlásil, že jejich nový elektromobil bude až o 8000 dolarů levnější, než nová Tesla 3. To by znamenalo cenu kolem 25 000 eur, v přepočtu kolem 650 000 Kč.

Konkurence pro Teslu? Částečně

Pokud to bude skutečně pravda, je to znatelně méně, než za kolik se nabízí Tesla Model 3. Ta startuje na částce kolem 800 tisíc korun a v Evropě se těžko dostane pod milion. Na druhou stranu Tesla míří o třídu výš, kde auta s cenovkou kolem milionu figurují celkem běžně.

Tesla má navíc časový náskok. V roce 2019, v době příchodu Volkswagenu Neo, se bude vyrábět dva roky. Pokud ovšem ustojí rozpaky ze svých omezených výrobních kapacit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner