Jak dlouho jezdíte s jedním autem? Podle průzkumu serveru iSeeCars lidé prodávají svůj vůz v průměru 7,3 roku od zakoupení. Některá auta ale mají jejich majitelé rádi tolik, že se jich nechtějí zbavit – takže si je nechávají déle. A když se podíváte na náš žebříček, pochopíte proč.

Specialisté na průzkumy ze serveru iSeeCars analyzovali přes 15,7 milionu ojetých aut prodávaných původními majiteli s cílem zjistit, po jaké době se majitelé nového vozu rozhodnou svůj automobil vyměnit. Průměrně je to za 7,3 roku od zakoupení.

Některá auta ale mají majitelé moc rádi na to, aby se jich chtěli zbavit. První desítka z nich zůstává v jejich rukou od 8,8 do 10,6 roku, tedy o 21 až 45 procent více než je průměr. Většinou jde o velká SUV nebo sportovní auta.

Podívejte se, kterým autům jsou jejich majitelé nejvěrnější.

  1. Toyota Land Cruiser

Vozem, který si majitelé ponechávají vůbec nejdéle, je Toyota Land Cruiser s průměrnou dobou vlastnictví 10,6 roku. Land Cruiser se chlubí jednou z nejdelších tradic napříč všemi modely značky Toyota – v různých podobách se na trhu objevuje již od 50. let minulého století. Současná generace se vyrábí už od roku 2007.

  1. Porsche Boxster

Ačkoli jde o základní model automobilky Porsche, majitelé si svého Boxstera ponechávají v průměru 9,9 roku, čímž se tento model stává nejdéle drženým sportovním vozem na seznamu. Zvážíme-li, jak jemné designové retuše jednotlivých generací vozů Porsche provádí, nepřekvapí, že majitelé jednoduše nepociťují potřebu koupit si každých pár let nové auto.

  1. Ford Expedition

Ford Expedition je další ze zástupců kategorie SUV. Jednou z pravděpodobných příčin, proč rodiny lpí na svých SUV po tak dlouhou dobu, je čekání, až děti trochu povyrostou – s vědomím, že nový vůz nebude od dětí hned zaneřáděný.

  1. Mercedes-Benz SLK

Mimořádně krásný a zábavný roadster. Není divu, že se ho majitelé nechtějí zbavit. Mercedes už ho neprodává, i proto si ho majitelé drží v průměru devět let.

  1. Ford Explorer

Ford Explorer je další SUV které si majitelé drží dlouho, v průměru 8,9 roku. Díváme-li se pouze na nejprodávanější modely na americkém trhu, Ford Explorer se chlubí nejdelší průměrnou dobou vlastnictví mezi nejoblíbenějšími modely, a překonává tak Hondu Accord (8,4 roku) i Toyotu Camry (8 let).

  1. Toyota Sequoia

Jedním z možných důvodů, proč majitelé vozů Toyota Sequoia lpí na svých SUV po dlouhých 8,9 roku, je to, že Toyota jim jednoduše nenabízí možnost koupě vozu nové generace. Sequoia je jedním z nejstarších zástupců v modelové řadě japonské automobilky, přičemž současná generace uvedená v roce 2008 prošla jen drobnou modernizací.

  1. Chevrolet Corvette

Průměrná doba vlastnictví Chevroletu Corvette činí 8,8 roku. Jde o jediný americký sportovní vůz v TOP 10 a jeho jméno nese dlouhou tradici, i proto k němu mají majitelé silný vztah.

  1. Toyota Avalon

Toyota Avalon s průměrnou dobou držení 8,8 roku je jediným sedanem na tomto seznamu. Do top desítky se neprobojovala Toyota Camry (průměrně 8 let), o něco lépe si vedla Honda Accord s průměrnou dobou vlastnictví 8,4 roku.

  1. Toyota 4Runner

Čtvrtý vůz Toyota na tomto seznamu. Model 4Runner si majitelé v průměru nechávají 8,8 roku. Spolehlivé SUV je již tradičním zástupcem modelové řady japonské značky.

  1. Audi TT

Nové Audi TT si majitel v průměru ponechá 8,8 roku. Jde o jeden ze čtyř sportovních modelů na tomto seznamu. K délce vlastnictví vozů Audi TT zde pravděpodobně přispívá i delší období mezi uváděním nových modelů. První a druhá generace sportovních vozů Audi TT byla na trhu vždy osm let.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner