Když mluvil na National Governor’s Association Summer Meeting, tak šéf firmy Tesla odhalil, jak jednoduché by to mohlo být, kdybychom všichni přešli na udržitelnou energii.

„Kdybyste chtěli napájet celé Spojené státy solárními panely,“ říká Musk. „Tak by to zabralo poměrně malý kout Nevady, Texasu, nebo Utahu, stačí jen 100 čtverečných mil.“

Samozřejmě nejsme schopni neustále vyrábět solární elektřinu, protože Slunce zapadne a je třeba ji skladovat.
„Potřebujeme baterie nutné k uložení této síly, na to stačí jedna čtvereční míle. A je to,“ sděluje optimisticky.
Musk samozřejmě navrhuje hypotetický příklad, ale názorně ukazuje jak je možné dosáhnout cíle, kdyby se na něm země sjednotila.

Nakonec, i když Musk nepředpokládá, že by existovalo jedno obří sluneční pole napájející celé Spojené státy, je místo toho možné uskutečnit spolupráci mezi majiteli domů a společnostmi.

Ti, kdo s tím začnou, by museli masivně přijmout za svou sluneční energii. To by byl první krok.

Musk dále vysvětluje, že by se jednalo pravděpodobně o směs mezi sluneční střechou, užitkovou solární energií a pak i jinou obnovitelnou energií včetně větru, vodních elektráren a pro krátké časové periody jaderná energie.
Podnikatel také promluvil o vytouženém získávání energie z jaderné syntézy.

„Lidé mluví hodně o fúzi, ale Slunce je obří fúzní reaktor na obloze a je opravdu spolehlivý, vychází každý den. Kdyby tomu tak nebylo, měli bychom velké problémy.

Zatímco tento komentář byl pronesen v lehkém lónu, Muskova vášeň k obnovitelným zdrojům je zcela vážná. Po sloučení solární společnosti SolarCity a Tesla Musk se domnívá, že prvním krokem bude atraktivní, výkonná a cenově dostupná solární energie pro dům.

Tesla nedávno představila svou solární střechu, se speciálně navrženými solárními taškami, které vypadají stejně jako běžné střešní tašky, ale jsou schopny vyrábět elektřinu. a aby to nebylo málo, firma Tesla se domnívá, že její dlaždice jsou odolnější než běžné střešní tašky a procházejí kvůli tomu zátěžovými testy.

(Za použití materiálu z www.huffingtonpost.co.uk)

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner