Důkazem toho, že dřevostavby jsou velmi oblíbené i ve Slovinsku, je Chata roku 2016, kterou je realizace  architektky Jany Hladnik Tratnik a zahradní architektka Tiny Lipovž, která určitě nadchne i vás.

Naprosto bezchybně odvedli svou práci všichni ti, kdo se podíleli na projektu a realizaci ikonické dřevostavby v liduprázdné oblasti Slovinska Kanji Dol. Je zde k vidění skvělá práce se dřevem, které je materiálem skvěle zapadající do okolní krajiny. Ta je typická svým klidem a nádhernými výhledy do údolí.

Architektce se dokonale podařilo propojit přírodní interiér s exteriérem. Nebylo to však nijak lehké, protože musela brát v potaz nepříznivé povětrnostní podmínky, o které zde není nouze. Výsledkem je, že chata může být obývaná i v zimě, aniž by majitelé kvůli topení přišli o všechny peníze.

Linie domu s ostrou střechou umožňuje, aby si majitelé mohli užívat romantické výhledy pěkně v závětří. Čelní fasáda má menší odskok a vytváří  tak prostor pro krytou terasu. Světlý dřevěný obklad v interiéru svědčí o skvěle provedené řemeslné práci a navíc působím útulným, nikoli však stísněným dojmem.

Na ploše 82 m² najdete všechny obytné místnosti, které směřují k prosklenému štítu. Pouze koupelna je orientovaná v celodřevěné části, aby poskytovala dostatek soukromí. V přízemí je standardně umístěna společenská zóna: kuchyň, obývací pokoj, koupelna a dokonce i sauna. V podkroví jsou dvě ložnice.

Díky skvělé a sehrané spolupráci obou architektek tak vznikla stavba, která skvěle zapadá do okolní přírodní scenérie, ale přitom poskytuje majitelům maximální komfort s nenahraditelným bonusem: výhledem na svěže zelené stráně a lesní porosty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner