Pro navození idylické a příjemné venkovské atmosféry se hned nemusíte stěhovat na samotu u lesa. I pokud bydlíte v rušném a uspěchaném městě, použitím vhodných materiálů a doplňků se můžete rázem ocitnout ve venkovské chaloupce.

Nenoste dříví do lesa, ale přineste si jej raději do interiéru. A to se vší parádou! „Pro navození venkovské pohody nemusíte mít za domem lesy a louky. Proč si nedopřát pohled na masivní dřevo každý den? S pomocí LikeFota se vám to povede snadno. Jedná se totiž o fotografii napevno zalaminovanou do odolného skla, která je navíc opatřena háčkem k pověšení. Fotografie je vytištěna UV odolnými barvami, díky kterým naplno vynikne celá krása surového dřeva včetně detailu letokruhů,“ uvádí Aleš Rychetský, manažer projektu LikeFoto.

Pocit útulnosti a přívětivého vesnického prostředí v městském domě nebo bytě jednoznačně navodí dřevodekory na nábytku. Proč si i v koupelně nepřipomenout dřevinu rostoucí na vesnických zahradách – třeba ořech? Moderní koupelnový nábytek má odolný povrch díky speciální fólii, která je k dostání v různých dekorech. Voda mu v žádném případě neublíží a při doladění prvky stylu českého venkova máte doma rázem originálně laděnou koupelnu.

Pokud si z nějakých důvodů nemůžete dovolit použití rustikálních dřevěných materiálů, ale přesto po nich toužíte, existuje snadné řešení. „V těchto případech je ideální vzít si na pomoc interiérové folie, které reálný pocit dřeva lehce navodí. Například foliovaný dekor ENDgrain využívá atraktivního vzhledu dřevěných letokruhů a navozuje velice reálně rustikální venkovský styl,“ uvádí zástupce výrobce Ladislav Csanda, ředitel RENOLIT Tábor s.r.o.

Jako na procházce v lese si budete připadat, pokud si opatříte celoskleněnou stěnu s motivem lesa prozářeného slunečními paprsky. „Motivy přírody, svěží zeleně i kvetoucích stromů, které můžete v městské zástavbě zcela postrádat, umí vnést do vašeho interiéru Grafosklo. Vybraný motiv se zalaminuje pod skleněnou tabuli a může pak zdobit jakoukoliv plochu ve vašem interiéru. Můžete tak mít originální obklad za kuchyňskou linkou, poutavé celoskleněné dveře či celou stěnu,“ uvádí Petr Paksi, výkonný ředitel J.A.P, českého výrobce skleněných prvků do interiéru i exteriéru. Pokud patříte mezi příznivce minimalistického stylu, můžete zvolit pískované sklo zdobené motivy lístků či stylizovaných květů.

Nemůžete zapomenout na prázdniny u babičky v pravé venkovské chalupě?  Rustikální vzhled vykouzlíte díky nábytku s patinou. Jedná se o jednoduchý způsob, kterým lze nábytkovým dvířkům dodat punc opotřebení. Nábytková dvířka opatřená základní folií ve zvoleném dekoru jsou očištěna a odmaštěna a následně je na ně nanesena barva dle požadavku zákazníka. Ta je poté ručně stírána, čímž se vytváří imitace opotřebovaného nábytku. V poslední fázi je na dvířka nanesena vrstva povrchového laku.

Nemusíte tedy za každou cenu chodit po bazarech a shánět dobový nábytek, nebo dokonce truchlit nad tím, že nemáte chalupu. Stačí několik prvků ve venkovském stylu a váš interiér bude zase o něco útulnější.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner