V posledních letech získává v Česku na oblibě mapping. Jde o světelnou projekci na budovy, která využívá a zdůrazňuje prvky daného objektu. Nejznámějším příkladem mappingu v České republice je festival Signál. Restaurace Žofín Garden přišla v Česku s novinkou, Table Mappingem. Jedná se o zážitkovou večeři, která kromě tříchodového menu klientům nabízí ještě vizuální zážitek přímo na jídelním stole.

Jak celý zážitek vypadá? Usadíte se ke kulatému stolu, který je prostřený a připravený na večeři. Proběhne první kolo projekce. Světelná show využívá talířů, talířků, sklenic a příborů. Po první části dostanete předkrm. Personál sklidí použité nádobí a uvidíte další projekci. Následuje hlavní chod a po něm show vyvrcholí poslední částí. Celá projekce dohromady trvá přibližně 6 minut a je inspirována starou Prahou.

Cena za tříchodové menu s Table Mappingem v restauraci Žofín Garden je 1 990 korun na osobu. Zážitek je určený pro větší skupiny mezi 50–88 lidmi. Pokud je počet hostů menší, restaurace určuje poplatek. Momentálně jsou hlavní cílovou skupinou tuzemské firmy a zahraniční turisté. Do budoucna by provozovatelé rádi zážitek zpřístupnili i širší veřejnosti.

Provozovatel, firma Zátiší Catering, rovněž nabízí možnost si celou show pronajmout pro soukromé akce, jako jsou například svatby a oslavy mimo prostory restaurace. V takovém případě stojí menu 2 650 korun za osobu, plus 6 000 korun za transport techniky a 18 500 korun za instalaci a deinstalaci. Klient si může rovněž nechat vyrobit video přímo na míru. Každá minuta stojí zhruba 35 000 korun a výroba zabere přibližně jeden a půl měsíce.

K projekci se využívá software Watchout, pomocí kterého promítají projektory celou show na stůl. Projektory jsou upevněny nahoře na konstrukci přímo vedle stolů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner