Volkswagen představil své nejmenší SUV. Jmenuje se T-Roc a bude to hlavně stylovka, postavená na osvědčené technice konzervativnějšího Golfu.

Malá čtyřkolka s offroad režimem

Volkswagen T-Roc, čtvrté SUV značky, stojí na platformě MQB a je to vlastně převlečený Golf. Zajímavé je, že kromě standardního pohonu předních kol bude v nabídce čtyřkolka — v téhle velikosti to už dnes není samozřejmostí. Navíc tu bude hned několik jízdních režimů: Street, Snow, Offroad a Offroad Individual.

Pod kapotou bude mít T-Roc tři bezinové motory 1.0 TSI, 1.5 TSI Evo a 2.0 TSI a také diesely 1.6 TDI a 2.0 TDI ve dvou výkonových variantách. Nejslabší jednotky mají výkon 85 kW, střední 110 kW a v nejsilnějších verzích 140 kW, čísla platí shodně pro naftové i benzinové jednotky. Kromě manuálu bude v nabídce i sedmistupňový automat DSG.

Velikost Golfu a hravější interiér

S délkou 4,23 metru je T-Roc o 25 cm kratší než Tiguan, do kufru se vejde 445 litrů, po sklopení zadních sedaček až 1290 litrů zavazadel.

Interiér se už podle fotek liší od ostatních konzervativnějších Volkswagenů. Na rozdíl od nich bude pro T-Roc k dispozici širší nabídka individualizace, k výběru budou různé kombinace barev i materiálů.

Standardem bude slušná asistenční výbava, v základu dostane T-Roc takzvaný městský protikolizní systém, který hlídá chodce a dokáže sám zabrzdit. Součástí výbavy bude také hlídání jízdního pruhu a LED světla vzadu i vpředu pro denní svícení.

Cenovku zatím neznáme, ale T-Roc se bude pohybovat v kategorii aut startujících kolem půl milionu korun. Do prodeje by se měl dostat na jaře 2018.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner