Rumunská značka sází na jistotu, takže druhá generace jejího úspěšného SUV bude stejná, jako ta první. A to doslova, zvenku byste si změny možná ani nevšimli. O to víc se ale nová Dacia Duster změní uvnitř.

Do stejné řeky

Dacia, která je členem koncernu Renault-Nissan, nechtěla riskovat. Úspěšný Duster se prodává ve 100 zemích po celém světě (i když někde pod značkou Renault) a prodalo se ho dva miliony exemplářů. Bylo jasné, že s jeho novou generací nebudou chtít manažeři experimentovat.

Že ale na pohled zůstane Duster skoro stejný, to asi čekal málokdo. Hlavní prvky designu i silueta zůstává totožná, změnilo se jen pár drobností. Duster bude mít na kapotě výraznější prolis a blatníky vytáhli designéři víc do šířky.

Vpředu dostane Duster nově LED světla pro denní svícení, zadní světla proměnily svůj tvar a připomínají víc sourozence ze stáje Renault.

Dacia slibuje víc luxusu i pohodlí

Na rozdíl od zevnějšku by měl mít nový Duster kompletně přepracovaný interiér. Zatím není k dispozici žádná fotka, ale přístrojová deska i sedčky prý budou úplně nové a kvalitnější. Místo laciných tvrdých plastů máme čekat měkčené a celkově by měl interiér působit luxusnějším dojmem.

Stejně jako současná generace, také nový Duster se bude prodávat s náhonem na přední kola i jako čtyřkolka.

Stojí na stejném podvozku, ten ale bude prý tak vyladěný, že zajistí daleko lepší jízdní komfort. Je pravda, že tady je co zlepšovat, současný Duster nebyl zrovna pohodlné auto. Tak uvidíme, jak moc to bude lepší.

O motorech automobilka zatím mlčí, můžeme ale předpokládat, že půjde o stejné nebo vylepšené jednotky, které už v Dusteru známe: úsporný diesel 1.5 dCi a levnější benzinová šestnáctistovka.

Dacia Duster si svoji premiéru odbude na autosalonu ve Frankfurtu 12. září. První exempláře by se měly v českých showroomech objevit na začátku příštího roku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner