Vinaři v Žernosekách, Žalhosticích, Třebívlicích a Lovosicích otevřou 2. září své sklepy a nabídnou Vám svá krásná a velmi osobitá vína. Jde o první ročník celodenní akce, která tu chyběla. Vína ochutnáte přímo od vinařů, přímo v jejich sklepě. Do akce je zapojeno osm vinařství. Ochutnáte jak vína z malého vinařství tradičního směru, tak většího velmi moderně zařízeného vinařství. Moderní vína i vína nefiltrovaná připravována tradiční technologií. Typické odrůdy pro litoměřickou podoblast i zajímavosti zcela netradiční.

Akce je celodenní, vinaři budou připraveni od 9 do 20 hodin. Otevřeno bude Vinařství pod Radobýlem v Žalhosticích, ve Velkých Žernosekách Vinařství Pavel Hrabkovský, Porta Bohemica, Antonín Hrabkovský, Mikulenkovi, v Malých Žernosekách Vinařství sv. Tomáše, v Třebívlicích Johann W a v Lovosicích Vinum Celebratum Karel Stejskal.

Akci je možné odstartovat kdykoliv po celý den ze tří míst. Z Třebívlic od vinařství Johann W., z Malých Žernosek od Vinařství sv. Tomáše a z Velkých Žernosek z návsi. Spojení Třebívlice – Velké Žernoseky bude zajišťovat speciální kyvadlová autobusová doprava ze stanice Velké Žernoseky náves, spojení mezi obcemi Velké a Malé Žernoseky pak přívoz přes Labe. Železniční stanice Malé Žernoseky zajišťuje výborné spojení s Prahou. Ze zastávky vede cesta napříč vinicemi přímo do jednoho z vinařství – sv. Tomáše.

Vstupné v ceně 250 Kč zahrnuje skleničku, nosičku, mapku, vodu, jízdenku na autobus, na přívoz a pár žetonů do začátku. Celou trasu je možné absolvovat také pěšky, na kole nebo za pomoci jakéhokoliv jiného prostředku. Ústředí akce bude na návsi ve Velkých Žernosekách, kde účastníci mohou získat všechny potřebné informace a zakoupit si zde žetony, s nimiž budou během dne platit u vinařů.

Více o akci se dozvíte ZDE.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner