Architekti se studia  Town and Concrete si nenechali svázat ruce konvencemi a navrhli velmi neobvyklou stavbu, v níž byste marně hledali pravé úhly či klasická okna. Jedná se totiž o dům, který skládá ze skleněných válců.

Ve francouzském Lyonu se evidentně originalitě meze nekladou. Prostor ke své kreativitě zde dostal architekt Cyril Lancelin z ateliéru Town and Concrete.

Navrhl dům z několika válců, který je koncipován tak, aby se vešel mezi stromy na zalesněném pozemku nedaleko Lyonu ve Francii. Plán tohoto domu je založený na velmi jednoduchém prvku, kterým je obyčejné těleso – skleněný válec. Ten zde najdete v různých podobách, a to jak otevřený, tak polootevřený nebo zcela uzavřený. Každopádně je nedílnou součástí celkové dispozice i otevřeného vnitřního prostoru. Výhodou této stavby je, že ji můžete snadno podle potřeby „přistavovat“, dokud vám bude stačit okolní pozemek.

Projekt je zajímavý také nestejnoměrnou výškou objektu, která se u jednotlivých válců neustále mění, což ovlivňuje výšku stropů v interiéru. Atypickým jevem je, že zde neexistují uzavřené místnosti ani zde nejsou patrná okna. Asi vás překvapí, že funkci jednotlivých místností rozeznáte pouze podle použitého nábytku. To je ale velmi praktické. Stačí ho totiž jen přemístit jinam a hned vznikne zcela nová dispozice domu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner